Ilkay Gundogan wspomina SPÓR Lewandowskiego w szatni Borussii. „To był jedyny INCYDENT”

2020-04-05 8:18 PO
Mattias Ostrzołek Augsburg i Robert Lewandowski Borussia Dormund
Autor: ARCHIWUM Mattias Ostrzołek Augsburg i Robert Lewandowski Borussia Dormund

Robert Lewandowski przez wielu jest uznawany za czołowego piłkarza na świecie. Ale najwięcej o Polaku mogą powiedzieć ci, którzy grali z nim w jednej drużynie. Ilkay Gundogan, kolega Lewandowskiego z czasów gry w Borussii Dortmund, uznał Polaka za najlepszego napastnika na świecie, ale wspomniał też jego spór z Lucasem Barriosem.

Robert Lewandowski grał w Borussii Dortmund w latach 2010-2014. Z kolei Gundogan był zawodnikiem tego klubu w latach 2011-2014. Przez trzy sezony Polak i Niemiec tureckiego pochodzenia doskonale współpracowali. Również dzięki asystom Gundogana Lewandowski strzelał tak dużo goli. Dziś obaj w BVB już nie grają. Lewandowski jest gwiazdą Bayernu Monachium, a Gundogan – Manchesteru City. To nie oznacza jednak, że Niemiec zapomniał o polskim koledze.

Zbigniew Boniek ujawnił straty PZPN spowodowane koronawirusem. Będziecie w szoku

- Granie z nim było ogromną przyjemnością. To piłkarz, który ciągle się rozwija – mówi Gundogan w wywiadzie dla DAZN. - Technicznie zawsze był świetny, teraz doszła do tego super psychika. Sposób, w jaki strzela bramki, jest fenomenalny. Dla mnie Lewandowski to obecnie najlepszy i najbardziej kompletny napastnik na świecie. Przez lata pamiętam tylko jeden spór w szatni - między Lucasem Barriosem i Robertem Lewandowskim. Poza tym incydentem, nastrój był naprawdę pozytywny. Byliśmy nienaruszonym, jednorodnym zespołem – zakończył Gundogan.

Była gwiazda Legii Warszawa w tarapatach: Aleksandar Prijović usłyszał wyrok!

Najnowsze