Zbigniew Boniek ujawnił straty PZPN spowodowane koronawirusem. Będziecie w szoku

2020-04-05 7:57 PO
Zbigniew Boniek chce ratować żonę z włoskiego piekła
Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS Zbigniew Boniek chce ratować żonę z włoskiego piekła

W czasie epidemii koronawirusa wielkie straty ponosi gospodarka. Ludzie tracą pracę, firmy upadają, w kość dostaje wiele gałęzi przemysłu. Problemy ma również Polski Związek Piłki Nożnej, który poniesie ogromne straty finansowe.

Polski Związek Piłki nożnej miał zaplanowane w budżecie na 2020 rok kilka poważnych wpływów. Przede wszystkim jest to premia za udział w Euro 2020, które jak wiadomo stało się niedawno Euro 2021. Oprócz tego nie odbyły się mecze towarzyskie kadry z Finlandią we Wrocławiu i Ukrainą w Chorzowie. Na dodatek PZPN zobowiązał się do pomocy finansowej klubom, co dodatkowo zwiększy dziurę budżetową.

- Fakt, że teraz to wypłacimy, że nie będzie wpływów z Euro i innych wydarzeń też sprawi, iż PZPN będzie miał z 80 mln dziury budżetowej i pewne sprawy będziemy musieli redukować – powiedział Boniek w wywiadzie dla polsatsport.pl.

Była gwiazda Legii Warszawa w tarapatach: Aleksandar Prijović usłyszał wyrok!

Aby jednak nie było tak pesymistycznie, Boniek jest zdania, że da się dokończyć sezon ligowy.

- UEFA przedłuża sezon do 19 lipca, więc jest nadzieja, że w jakiejś formie rozgrywki w Europie jednak uda się przeprowadzić. Według mnie można grać co trzy dni, przy pustych trybunach albo z kibicami, którzy siedzą w regulaminowej odległości – analizuje prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, który poinformował, że PZPN obetnie pensje trenerów kadry, w tym selekcjonera Jerzego Brzęczka.

WIELKIE finansowe cięcia w Wiśle Kraków. Dotkną piłkarzy, trenerów i działaczy

Najnowsze