Boks, Rashed Al Swaisat, śmierć, bokser, Kielce

i

Autor: Twitter Pięściarz z Jordanii Rashed Al Swaisat zmarł w kieleckim szpitalu

Nowe wiadomości w sprawie śmierci boksera w Kielcach. Będzie sekcja zwłok

2021-04-28 10:47

Jak już informowaliśmy, w poniedziałek w kieleckim szpitalu zmarł zmarł Rashed Al Swaisat, jordański pięściarz, który stracił przytomność w czasie walki z Estończykiem Antonem Winogradowem odbywanej w ramach młodzieżowych mistrzostw świata w boksie w Kielcach. By w bardzo ciężkim stanie, przeszedł operację neurochirurgiczną, ale lekarzom nie udało się uratować mu życia. Kielecka prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie śmierci 19-latka.

Bokser z Jordanii w kategorii do 81 kg zmierzył się 16 kwietnia się z Estończykiem Antonem Winogradowem. Pod koniec trzeciej rundy po ciosach rywala upadł na ring i stracił przytomność. Jeszcze w hali udzielono mu pomocy, po czym został przewieziony do szpitala. Zawodnik przeszedł operację neurochirurgiczną i od tego czasu lekarze walczyli o jego życie. Mimo ich wysiłków Rashed Al Swaisat zmarł w poniedziałek wieczorem w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód. Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach powiedział PAP, że „śledztwo prowadzone jest w sprawie i obejmuje wszelkie okoliczności związane z tym zdarzeniem".

15-letnia Wiktoria zginęła w wypadku w drodze na imprezę urodzinową. Nastolatka trenowała boks

W środę sekcja zwłok boksera

„Pierwsze czynności wykonano już w dniu zdarzenia, dotychczas m.in. zabezpieczono dokumentację dotyczącą przebiegu zawodów oraz medyczną, monitoring z zawodów, przesłuchano świadków. Na środę zaplanowano przeprowadzenie sekcji zwłok" – poinformował Prokopowicz.

To nie Conor McGregor, to jego sobowtór – handlarz narkotyków podający się za mistrza

W młodzieżowych mistrzostwach świata w boksie, które w miniony piątek zakończyły się w Kielcach, rywalizowało 414 zawodników z 51 krajów.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze