Mateusz Masternak

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express Mateusz Masternak

Finałowy eliminator IBF

Ostatnia szansa Mateusza Masternaka! Tak ważnej walki w Polsce nie było od lat

2022-10-26 11:04

Już w sobotę w Nosalowym Dworze w Zakopanem gala KnockOut Boxing Night 25, na której Mateusz Masternak skrzyżuje rękawice z Jasonem Whateleyem. Pojedynek będzie finałowym eliminatorem federacji IBF w wadze junior ciężkiej. To oznacza, że zwycięzca stanie się obowiązkowym pretendentem do walki o tytuł mistrza świata.

Walki o takim wymiarze gatunkowym w Polsce nie było od lat. Grupa Knockout Promotions wygrała przetarg na organizację finałowego eliminatora i w efekcie do starcia Masternaka z Whateleyem dojdzie w naszym kraju. A dokładniej rzecz ujmując w Zakopanem w hotelu Nosalowy Dwór. To zresztą właśnie tam "Master" stoczył swój ostatni pojedynek - 23 października zeszłego roku pokonał przed czasem Armenda Xhoxhaja. Teraz poprzeczka powędruje jednak znacznie wyżej, choć to Polak jest zdecydowanym faworytem bukmacherów.

Mateusz Masternak - Jason Whateley 29 października w Zakopanem

- Nigdy nie zwracam na to uwagi. Za mną dobry obóz przygotowawczy, dobre sparingi, ale teraz już wszystko w mojej głowie i rękach. Chcę od początku narzucić mu swój styl i swoje warunki, chcę, by ta walka odbyła się na moich zasadach. Jason to jednak doświadczony pięściarz boksu olimpijskiego i ja nastawiam się na bardzo trudny pojedynek - powiedział nam Masternak. Nie brakuje głosów, że dla 35-letniego pięściarza z Wrocławia będzie to ostatnia szansa na duży sukces. - Nie mogę tak myśleć. Zdaję sobie sprawę, że dzięki wygranej w Zakopanem będę o krok od walki o tytuł mistrza świata, ale nie chcę sobie narzucać dodatkowej presji.

Masternak - Whateley finałowym eliminatorem federacji IBF w wadze junior ciężkiej

Whateley w przeciwieństwie do Masternaka na zawodowych ringach dopiero raczkuje. Polak stoczył już 51 walk, Australijczyk tylko 10. - To prawda, ale w boksie olimpijskim mam na koncie blisko 100 walk i to z naprawdę świetnymi zawodnikami. Kilka razy mierzyłem się m.in. z rodakiem Jaim Opetaią, który przecież niedawno pokonał Mairisa Briedisa i jest teraz mistrzem świata. Marzy mi się z nim walka o tytuł w Australii, ale najpierw muszę pokonać Masternaka. I jestem na to gotowy - chcę zawalczyć tak, by nie dać sędziom żadnych wątpliwości, kto był lepszy. Oczywiście najlepiej byłoby jednak wygrać przed czasem - powiedział nam Australijczyk.

Karta walk gali Nosalowy Dwór KnockOut Boxing Night 25

  • Mateusz Masternak - Jason Whateley
  • Krzysztof Włodarczyk - Abraham Tabul
  • Mateusz Tryc - Leonard Carrillo
  • Laura Grzyb - Marian Herreria
  • Piotr Łącz - Aazddin Aajour
  • Adam Balski - Nicolas Holcapfel
  • Artur Górski - Jozef Kusmirek
Sonda
Czy Mateusz Masternak będzie mistrzem świata?
Obłędnie piękna żona Masternaka po zwycięstwie męża. Urocza reakcja.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze