Krzysztof Głowacki

i

Autor: East News Krzysztof Głowacki

POGROMCA Joshuy pomaga rywalowi Polaka

2021-02-02 9:34

Już 20 marca dojdzie do przełożonej z grudnia walki Krzysztofa Głowackiego z Lawerencem Okoliem. Stawką pojedynku będzie wakujący pas mistrza świata federacji WBO w wadze junior ciężkiej. Rywal Polaka pochwalił się właśnie z kim sparuje.

Panowie mieli skrzyżować rękawice na gali Anthony Joshua - Kubrat Pulew, ale Głowacki zakaził się koronawirusem i ostatecznie z Brytyjczykiem zmierzył się z Nikodem Jeżewski. Walka nie potrwa długo - Okolie już w 2. rundzie wygrał przed czasem.

Radczenko: Szpilka bądź jak prawdziwy wojownik i dotrzymaj słowa [TYLKO U NAS]

Brytyjczyk zapowiada, że podobnie skończy Głowacki, ale nasz pięściarz jest bojowo nastawiony przed marcowym pojedynkiem. "Główka" ma za sobą obóz kondycyjny w Zakopanem, a po powrocie do Warszawy Polak rozpoczął sparingi. Podobnie jak Okolie, którego trener Shane McGuigan zdradził z kim trenuje jego podopieczny.

W tym gronie jest m.in. Mihai Nistor, który w karierze amatorskiej pokonał samego Joshuę. Do ich starcia doszło w 2011 roku w ćwierćfinale mistrzostw Europy w Ankarze. Nistor zakończył tamten turniej z brązowym medalem.

To będzie walka o trzy mistrzowskie pasy! Canelo poznał rywala

- Nistor ma nie tylko ciężkie ręce, ale także lubi walczyć z bliska. Lawrence jest silniejszy fizycznie od zawodników wagi cruiser i na sparingach robi z nimi co chce w półdystansie i zwarciu, może sobie pozwolić nawet na błędy. Ale Nistor to inna bajka, z nim trzeba uważać i mądrze walczyć, Mihai to siłacz i nieustannie zrzuca w ringu bomby - powiedział McGuigan na łamach "Boxing Social" (tłumaczenie za bokser.org).

Trener Okoliego nie ukrywa, że przełożenie walki z Głowackim wyjdzie na plus jego pięściarzowi.

- Mamy jeszcze więcej czasu na przygotowania. To będzie walka wieczoru, wielki pojedynek. Ten rok będzie dla Lawrence'a przełomowy. Moim zdaniem szczyt swoich możliwości Okolie osiągnie jednak w wadze ciężkiej, gdy będzie ważył 100-102 kilogramy. To kapitalny atleta. Jest bardzo silny fizycznie, ma siłę i moc 'ciężkiego, ale jest dużo szybszy niż zawodnicy wagi ciężkiej - zakończył trener.

Dariusz Michalczewski w rozmowie z „Super Expressem”: Walczyłem po to, żeby wygrać i zarobić kasę [WYWIAD]

ODWAŻNY Jeżewski przed walką z Okoliem: NIE MAM NIC DO STRACENIA! Vlog Andrzeja Kostyry
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze