Lawrence Okolie, Krzysztof Głowacki

i

Autor: Mark Robinson/Matchroom Boxing

Wygrany przetarg w Rzymie

Sukces polskiej grupy boksu zawodowego! Krzysztof Głowacki powalczy o pas przed własnymi kibicami

2022-09-19 16:01

Jeden z najlepszych polskich pięściarzy boksu zawodowego w historii Krzysztof Głowacki wkrótce stoczy dużą walkę przed własnymi kibicami! Kariera byłego mistrza świata powoli zbliża się do końca, a jej zwieńczeniem może być zdobycie pasa mistrza Europy w wadze junior ciężkiej.

Krzysztof Głowacki został wyznaczony do walki o wakujący pas mistrza Europy już kilkanaście dni temu. Drugim z zawodników wskazanych przez EBU jest natomiast Francuz Dylan Bregeon. W poniedziałek w Rzymie odbył się przetarg na organizację tego pojedynku, który został wygrany przez grupę Knockout Promotions dowodzoną przez Andrzeja Wasilewskiego.

Michał Cieślak wraca na ring! Znamy rywala, będzie polsko-polska batalia

Oznacza to, że Głowacki powalczy o pas czempiona Starego Kontynentu w Polsce! Kiedy i gdzie? Tego jeszcze nie wiemy. Dwie najbliższe gale Knockout Promotions odbędą się 1 i 29 października. Na pierwszej z nich Michał Cieślak w walce wieczoru zmierzy się z Krzysztofem Twardowskim w Lublinie, na drugiej w Zakopanem Mateusz Masternak skrzyżuje rękawice z Jasonem Whateley'em, a zwycięzca zyska status oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza świata IBF wagi junior ciężkiej.

Knockout Promotions ostatnią tegoroczną gale planuje natomiast 19 listopada i to zapewne pierwszy ewentualny termin pojedynku Głowackiego z Bregeonem. Niewykluczone jednak, że panowie powalczą o pas na pierwszej gali grupy Wasilewskiego w 2023 roku.

Mocne słowa Dariusza Michalczewskiego: My sportowcy po karierze jesteśmy życiowo upośledzeni

Krzysztof Głowacki prosto z mostu o walce Artur Szpilka - Krzysztof Włodarczyk
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze