Szpilka OSTRO zrugał Bońka! Poszło o walkę, co za słowa

2021-03-21 7:33
Artur Szpilka, Zbigniew Boniek
Autor: CyfraSport Artur Szpilka, Zbigniew Boniek

W sobotni wieczór odbyła się walka pomiędzy Krzysztofem Głowackim a Lawrence'em Okolie'em. Polski pięściarz walczył przez sześć rund, ale w końcu musiał uznać wyższość przeciwnika, który powalił go potężnym sierpowym. Pojedynek odbił się szerokim echem - na tyle, że komentowali go nawet ludzie przebywający na co dzień poza światem boksu. W gronie tym znalazł się także Zbigniew Boniek, który jednak naraził się na kontrę ze strony Artura Szpilki.

To starcie toczone było o ogromną stawkę. Krzysztof Głowacki jako pierwszy Polak w historii mógł zostać bowiem mistrzem świata już po raz trzeci. Niestety - pojedynek kompletnie nie ułożył się po jego myśli. Lawrence Okolie szybko opanował wydarzenia w ringu i regularnie zmierzał po zwycięstwo. W końcu udało mu się je osiągnąć poprzez nokaut w szóstej rundy. Pięściarz z Polsk podniósł się jeszcze po mocnym sierpowym, ale kontynuowanie tego pojedynku było po prostu wykluczone. Musiał zaakceptować wyższość rywala.

Ekspresowe zwycięstwo Pudzianowskiego! KRWAWA jatka w mistrzowskim pojedynku!

Tak istotna walka nie przeszła bez echa także i wśród osób, które na co dzień nie mają z boksem zbyt wiele wspólnego. Do wszystkiego postanowił się odnieść między innymi prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek. Najpierw stwierdził: "Po prostu, to był wyjazd po kasę. Za duża różnica. Główka chciał przegrać z jak najmiejszym uszczerbkiem dla zdrowia i to się udało...". Na kolejny tweet z kolei postanowił szefowi PZPN odpowiedzieć inny popularny polski pięściarz, Artur Szpilka.

Szpilka do Bońka
Autor: Twitter Szpilka do Bońka

Jak wynika ze słów sportowca, poczuł on się w pewien sposób dotknięty takim komentarzem ze strony Zbigniewa Bońka. Wpis Artura Szpilki zebrał sporo polubień, co może sugerować, że jego zdanie podziela także sporo fanów - nie tylko sportów walki.

Arab przed galą Borka: Schowałem dumę do kieszeni
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze