Tyson Fury porzuci boks dla wrestlingu? Szejkowie oferują mu ogromne pieniądze!

2019-10-16 12:56 KG
Tyson Fury
Autor: East News Tyson Fury

Tyson Fury przez wielu ekspertów uważany jest za najlepszego zawodnika wagi ciężkiej. Pięściarz po ostatniej trudnej przeprawie z Otto Wallinem aktualnie coraz bardziej zaczyna się panoszyć w ringu WWE. W poniedziałek podczas Monday Night RAW podpisał kontrakt na walkę z Braunem Strowmanem na gali w Arabii Saudyjskiej. Szejkowie za ten występ obsypią go złotem!

Największa wrestlingowa organizacja na świecie - WWE, od ponad roku organizuje gale w kraju arabskim. By zadowolić władców ściągają swoje największe gwiazdy, które kuszone ogromnymi pieniądzmi potrafią wrócić z emerytury. W tym roku jedną z głównych walk gali Crown Jewel będzie starcie Tysona Furego z Braunem Strowmanem. Za ten występ olbrzym z Wilmslow dostanie blisko 60 milionów zł. Według "Wrestling Observer" występ Fury'ego ma być jednorazową przygodą, mimo że za kolejne występy czekały by na niego jeszcze większe pieniądze. Ten jednak ma wrócić do swojej kariery bokserskiej i przygotowywać się do rewanżu z Deontay'em Wilderem.

Gale w Arabii to dla WWE ogromne pieniądze. Federacja zajmuje się tylko wykonaniem produkcyjnym, za wszystko płacą szejkowie. Dla zawodników jest to więc szansa na spory zarobek, choć nie wszyscy łaszą się na pieniądze. Kilku wrestlerów odmówiło występu na gali ze względów politycznych. Na tych wydarzeniach nie mogą również występować kobiety. Inną wielką walką na gali będzie starcie byłych mistrzów UFC wagi ciężkiej. Brock Lesnar będzie bronił pasa mistrzowskiego WWE w starciu z Cainem Velasquezem.