Cieślak - Bregeon

i

Autor: Materiały prasowe Cieślak - Bregeon

Francuz rywalem Michała Cieślaka

Wytatuował sobie sierp i młot, teraz będzie się bić o tytuł mistrza Europy z Polakiem! Zdradził nam, dlaczego to zrobił

2023-03-13 19:26

22 kwietnia w Rzeszowie Łukasz Różański zmierzy się z Alenem Babiciem o wakujący pas mistrza świata federacji WBC w wadze bridger. Na tej samej gali o tytuł mistrza Europy w kategorii junior ciężkiej powalczy Michał Cieślak. Jego rywalem będzie Francuz Dylan Bregeon, który na tułowiu wytatuował sobie symbol komunistyczny, czyli sierp i młot.

Po raz pierwszy w historii polskiego boksu zawodowego na jednej gali zobaczymy pojedynki z udziałem naszych pięściarzy o mistrzostwo świata i Europy. 22 kwietnia w Rzeszowie o ten pierwszy tytuł powalczy Różański, o drugi - Cieślak. Różański skrzyżuje rękawice z Alenem Babiciem, a stawką batalii będzie pas mistrza świata federacji WBC w wadze bridger. Cieślak z kolei zmierzy się z Dylanem Bregeonem o prymat na Starym Kontynencie w wadze junior ciężkiej. Po ogłoszeniu tego drugiego pojedynku kibice zwrócili uwagę na tatuaż Francuza, który na tułowiu ma symbol komunistyczny, czyli sierp i młot.

Kontrowersyjny tatuaż rywala Cieślaka. "Absolutnie nie ma to nic wspólnego z Rosją"

W związku z trwającą wojną w Ukrainie postanowiliśmy spytać Francuza, skąd pomysł na taki tatuaż. - Rozumiem twoje pytanie, ale absolutnie nie ma to nic wspólnego z Rosją. Tatuaż odpowiada wartościom, które przekazali mi rodzice, którzy są robotnikami - pracuj ciężko aby dostać to, czego chcesz. Mój dziadek brał udział w II wojnie światowej, a we Francji po wojnie to proletariusze stworzyli wszystkie prawa socjalne, w tym m.in. płatne urlopy. I to też jest hołd dla nich. Mam nadzieję, że zostanę dobrze przyjęty przez polską publiczność - powiedział nam Bregeon.

Michał Cieślak brutalnie nokautuje na Knockout Boxing Night 22. Wywiad po walce
Najnowsze