Rozmowa Super Expressu

Mateusz Gamrot po porażce chce walczyć z byłym mistrzem UFC! To byłoby gigantyczne wyzwanie

2022-10-29 12:58

Mateusz Gamrot wrócił do kraju po porażce z Beneilem Dariushem na UFC 280. W rozmowie z „Super Expressem” przyznał wprost, że była to dla niego najcięższa walka, jaką do tej pory toczył. Nie ma jednak zamiaru załamywać rąk. Chciałby pojedynku z byłym mistrzem i jest pewny jednego. - Rywalizuję z najlepszymi na świecie. Pas jest w zasięgu – przyznaje wprost na kanale KOLOSEUM.

Abu Zabi kolejny raz okazało się pechowe dla polskiego zawodnika. Tym razem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich na UFC 280 przegrał Mateusz Gamrot. Polak poległ w starciu z Beneilem Dariushem po jednogłośnej decyzji sędziów po bardzo interesującym boju. Jednego z pierwszych wywiadów po powrocie do kraju udzielił redakcji „Super Expressu”. Były podwójny mistrz KSW jest pewny, że to była pierwsza realna przegrana w karierze. W pierwszej walce na UFC przegrał z Guramem Kutateladze, ale werdykt wzbudził ogromne kontrowersje. Sam Gruzin twierdził, że nie wygrał tej walki.

Tyle miał zarobić Mateusz Gamrot za walkę na UFC 280! Ogromne pieniądze, wyliczono setki tysięcy złotych

Mateusz Gamrot po porażce na UFC 280: Będę w rozgrywce o pas mistrzowski!

Mateusz Gamrot jest pewny tego, że niedługo znów może się zakręcić wokół pasa mistrza wagi lekkiej.

- Wygrywam dwie kolejne walki i zakręcam się wokół TOP5 rankingu wagi lekkiej. Będę w rozgrywce o pas mistrzowski! Pamiętajmy, że biję się w najlepszej lidze na świecie, w samym czubie kategorii. Dariush zaraz będzie bił się o pas i jestem na samym szczycie tej góry. Rywalizuję z najlepszymi na świecie – mówi w rozmowie z kanałem KOLOSEUM.

„Gamer” jest świadomy tego, że potrzebuje teraz czasu, by nieco pobawić się sportem. Na początku kolejnego roku wznowi przygotowania do walki. - W kategorii lekkiej każda walka jest hitowa. Do końca roku chcę trochę odpocząć i pomóc chłopakom z „Czerwonego Smoka”. Chcę mieć czas, by pobawić się sportem i skorygować błędy. Od początku kolejnego roku będę patrzył w kierunku kolejnej walki. Marzec, kwiecień lub maj to termin, kiedy chciałbym wrócić do oktagonu – przyznaje.

Mateusz Gamrot zatrzymany! Dariush pokonał go po efektownej walce, bolesna porażka na UFC 280

Kto kolejnym rywalem „Gamera”? Polak chce byłego mistrza UFC

W walce wieczoru UFC 280 Islam Makhachev zdobył pas mistrza UFC po pojedynku z Charlesem Oliveirą. Polak chciałby teraz zmierzyć się z Brazylijczykiem.

- Jestem po przegranej, ale na gali UFC 280 były dwa zestawienia z kategorii lekkiej: taki półfinał i finał. Przegrałem o wejście do finału, a Oliveira w nim przegrał. Chciałbym się z nim spotkać, ale czy będzie to możliwe tego nie wiemy – kończy.

Sonda
Czy Mateusz Gamrot zostanie mistrzem UFC?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze