Artur Szpilka

i

Autor: Tomasz Radzik SE Artur Szpilka

Oficjalne informacje w sprawie Artura Szpilki! W tej federacji zadebiutuje, jest potwierdzenie jej szefa

2022-03-29 9:20

Długo toczyła się historia związana z przejściem Artura Szpilki do mieszanych sztuk walki. O takiej możliwości przebąkiwało się już od dłuższego czasu, a plotek dotyczących ewentualnej federacji, w której miałby zadebiutować "Szpila", nie brakowało. W końcu wyjaśniło się, do której organizacji pójdzie pięściarz i gdzie będzie miał okazję po raz pierwszy wejść do klatki. Gdzie zawalczy Artur Szpilka?

Artur Szpilka ma za sobą wiele walk w boksie. Przez lata był jednym z najpopularniejszych pięściarzy w kraju nad Wisłą i liczono, że będzie przyszłym mistrzem świata. Zawodnik z Wieliczki miał okazję bić się z czołówką wagi ciężkiej na świecie, ale niestety większość jego walk kończyła się bolesnymi porażkami. W dodatku Szpilka borykał się z problemami zdrowotnymi.

Nienawidzą się, pobiją się w klatce?! To on będzie pierwszym rywalem Szpilki w MMA? [TYLKO U NAS]

Szpilka w MMA! Jest potwierdzenie

Kontuzje nieco wyhamowały jego karierę. Ponadto w ringu nie spisywał się już tak dobrze jak kiedyś, czego potwierdzeniem była choćby walka z Łukaszem Różańskim w połowie ubiegłego roku. Szpilka przegrał już w pierwszej rundzie przez nokaut, a miała być to dla niego "pojedynek ostatniej szansy". Tej nie wykorzystał.

Zadyma za kulisami FAME MMA 13! Influencerka zaatakowana w obrzydliwy sposób, Amadeusz Ferrari rzucił się na pomoc

Wówczas zaczęto mówić, że pięściarz może przenieść się do mieszanych sztuk walki. Dywagacje, do której federacji trafi, trwały bardzo długo. W ostatnim czasie mnóstwo mówiło się o FAME MMA, ale sytuacja uległa zmianie. W rozmowie z portalem SportoweFakty WP Martin Lewandowski, współwłaściciel KSW wyjawił, że Szpilka jest ich zawodnikiem.

Sonda
Czy Artur Szpilka poradzi sobie w MMA?

Szpilka w KSW! Martin Lewandowski potwierdza

- Mogę powiedzieć, że Artur Szpilka jest już naszym zawodnikiem. Chciałbym, żeby zadebiutował u nas jeszcze w tym roku, ale musimy brać pod uwagę inne oferty, jakie do niego wpływają - wyznał Lewandowski. Współwłaściciel KSW zdradził również, kiedy możemy spodziewać się Szpilki w klatce. Trzeba będzie jeszcze trochę poczekać na debiut.

- Liczę, że jego premierowa walka w naszej klatce może dojść do skutku na początku drugiego półrocza - dodał. - Z jego teamu padały różne propozycje, ale my od od początku staliśmy na stanowisku, że jedyną opcją jest MMA. Liczę na to, że "Szpila" przejdzie pomyślnie tę metamorfozę i stanie się zawodnikiem mieszanych sportów walki. Jest odpowiedzialnym facetem, trenuje w WCA, przyjaźni się z Michałem Materlą. Mówiąc wprost - on ma się od kogo uczyć tego sportu - wyjaśnił Lewandowski.

Galeria poniżej: Artur Szpilka o bandyckich czasach

Artur Szpilka szczerze o MMA i walce Polaka o mistrzostwo świata
Najnowsze