Szymon Kołecki trafi do… FAME MMA?! Szokująca propozycja, nie zgadniecie, z kim miałby walczyć

2021-11-04 16:35
Szymon Kołecki
Autor: KSW Szymon Kołecki

Szymon Kołecki wywołał sporą burzę swoim odejściem z KSW. Jeden z najlepszych zawodników tej federacji odszedł, mimo że miał propozycję walki o pas mistrzowski. Od razu ruszyła lawina spekulacji na temat tego, gdzie trafi Kołecki i z kim może się zmierzyć. Nietrudno było się domyśleć, że za chwilę pojawi się wiele plotek na temat możliwości przejścia do FAME MMA, któremu pieniędzy na taką postać z pewnością nie brakuje. O takiej propozycji wspomniał niedawno jego trener, Mirosław Okniński.

Szymon Kołecki przebojem wdarł się na polską scenę MMA. Mistrz olimpijski z Pekinu w podnoszeniu ciężarów swoją karierę w sztukach walki rozpoczął w 2017 roku i szybko pokazał, że może być jednym z najlepszych. W 2019 roku trafił do KSW i w swoim debiucie dla tej federacji pokonał jej legendę, Mariusza Pudzianowskiego. Później wygrał także z Damianem Janikowskim, Martinem Zawadą a ostatnio pokonał Akopa Szostaka. To ostatnie starcie wywołało dużo emocji, ponieważ każdy wiedział, że Szostak nie jest na poziomie Kołeckiego, co były ciężarowiec pokazał bardzo szybko, nokautując rywala już w pierwszej rundzie. Fani z niecierpliwością czekali na to, kto następny stanie na drodze Kołeckiego, ale okazało się, że najpewniej nie wydarzy się to na gali KSW, bowiem 40-latek postanowił odejść z federacji. To wywołało prawdziwą lawinę spekulacji.

Pierwszy wywiad Jana Błachowicza po powrocie do Polski z UFC 267! Ma już kolejnego rywala | KOLOSEUM

Szymon Kołecki trafi do FAME MMA? Zaskakujący rywal

Szymon Kołecki przy okazji rozstania w KSW wyjawił, że powodami takiej decyzji był m.in. zbyt krótki czas na przygotowanie do walki z Tomaszem Narkunem oraz zbyt niska gaża. Na reakcję federacji nie trzeba było długo czekać i jeden z współwłaścicieli KSW opublikował wiadomość, w której zapewnia, że Kołecki otrzyma tyle czasu na przygotowania, ile potrzebuje. Czy to przekona Kołeckiego do powrotu? Na razie się na to nie zanosi.

W takiej sytuacji trudno się dziwić, że pojawia się coraz więcej plotek i spekulacji na temat przyszłości Kołeckiego, zwłaszcza, że sam zawodnik wyjawił chęć kontynuowania kariery w sztukach walki. Trener byłego ciężarowca, Mirosław Okniński sam podgrzewa atmosferę swoimi wpisami w mediach społecznościowych. Niedawno zasugerował on, że Kołecki otrzymał potężną ofertę od FAME MMA. Teraz zaś w swoim wpisie podał nawet miejsce walki i dość nieoczywistego rywala!

Hitowa walka Pudzianowski - Materla w KSW stanie się faktem? Padła jasna deklaracja, kibice na to czekają

W poście w mediach społecznościowych napisał krótko. – FAME MMA 15. Na Narodowym. Don Kasjo vs Kołecki. W boksie – czytamy we wpisie Mirosława Oknińskiego. Z pewnością nie brakuje fanów, którzy chcieliby zobaczyć takie widowisko. „Don Kasjo” co prawda przegrał z Normanem Parke na FAME MMA 10 w walce bokserskiej, ale pokazał się z bardzo dobrej strony. Teraz przygotowuje się on do walki z Marcinem Wrzoskiem na FAME MMA 12. Czy walka z Szymonem Kołeckim jest możliwa? Z pewnością trzeba jeszcze poczekać na rozstrzygnięcie przyszłości mistrza olimpijskiego z Pekinu.

Sonda
Odejście Szymona Kołeckiego z KSW to dobra decyzja?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze