Joanna Jędrzejczyk

i

Autor: Instagram/joannajedrzejczyk Joanna Jędrzejczyk

Decyzja podjęta

Te wiadomości o Joannie Jędrzejczyk gruchnęły jak grom z jasnego nieba. UFC miało potwierdzić, finalna decyzja

2023-08-16 9:35

Joanna Jędrzejczyk przez długie lata była największą gwiazdą polskiego MMA. Wszak została pierwszą w historii polską mistrzynią największej federacji mieszanych sztuk walki, a więc amerykańskiego UFC. Wiele zawodniczek nie mogło znaleźć sposobu na reprezentantkę Polski, ale ostatni jej okres nie był już tak udany. Kibice łudzili się, że Jędrzejczyk być może wróci do klatki, ale tak się nie stanie.

Joanna Jędrzejczyk po raz pierwszy w UFC zawalczyła w lipcu 2014 roku. Wówczas rozpoczęła się jej znakomita passa w amerykańskiej federacji, która trwała aż do maja 2017 roku. Na przestrzeni niespełna trzech lat Polka stoczyła osiem pojedynków i osiem z nich wygrała. Co najważniejsze, na początku 2015 roku została mistrzynią UFC w wadze słomkowej. Tym samym przeszła do historii tej federacji, jako pierwsza polska mistrzyni.

Koniec Jędrzejczyk w MMA. UFC miało potwierdzić

Potem przyszedł zdecydowanie trudniejszy okres, bo na siedem pojedynków wygrała zaledwie dwa. Jej ostatnią walką było starcie z Weili Zhang, które przegrała przez nokaut. Po tej walce Jędrzejczyk zaczęła mówić, że do klatki już nie wróci. W jednym z niedawnych wywiadów dała jednak nadzieje kibicom. - Gdybym miała wracać, to powinnam to robić już teraz. Nie jest mi łatwo z tą decyzją. Od kilku dni czuję, że bardzo chciałabym wrócić. Nie chcę wyjść na osobę, która mówi jedno, a robi drugie. Ja cały czas to czuję i to mnie bardzo męczy - powiedziała w rozmowie z Polsatem Sport.

Joanna Jędrzejczyk chce zmienić dyscyplinę! Co za deklaracja, tego jeszcze nie było!

Teraz okazuje się, że Jędrzejczyk do klatki już nie wróci. A takie informacje przekazał portal MMAfighting.com, powołując się na informacje z samego UFC. - Joanna Jędrzejczyk kończy karierę, organizacja UFC potwierdziła tę wiadomość - można przeczytać na portalu. Można więc stwierdzić, że Jędrzejczyk oficjalnie rozpoczęła sportową emeryturę, ale jak sama przyznawała, ma wiele innych zajęć.

Sonda
Czy żałujesz, że Joanna Jędrzejczyk skończyła karierę?
Najnowsze