Ten dzień Adam Małysz zapamiętał NA ZAWSZE. Zaczął budować WŁASNY POMNIK, kilka sekund i był gotowy [WIDEO]

2021-01-18 8:23 jwa
Adam Małysz wygrał w Sapporo
Autor: Twitter / Bucholz_Adam Adam Małysz wygrał w Sapporo

Adam Małysz do dziś jest jednym z najbardziej uwielbianych sportowców w historii naszego kraju. Na początku swojej kariery nie marzył jednak nawet o takiej popularności. Jego początki na międzynarodowych zawodach były dość trudne. Gdy jednak zaczął stawiać sobie własny pomnik w skokach narciarskich, to nie dało już się go zatrzymać. Konkurencja z zazdrością mogła patrzeć między innymi na jego zwycięstwo w Sapporo, które odniósł w wielkim stylu.

Adam Małysz na własnej skórze przekonał się, że początki nigdy nie są łatwe. Choć eksperci od początku jego kariery w skokach narciarskich mówili o wielkim talencie "Orła z Wisły", to na dobre wystrzelił on po 2000 roku. Wcześniej jednak nasz rodak notował już pierwsze sukcesy w zawodach Pucharu Świata, które rozpoczęły budowę jego własnego pomnika. Po raz pierwszy w zawodach najwyższej rangi Adam Małysz triumfował 17 marca 1996 roku po konkursie w Oslo. Na kolejny sukces przyszło mu już czekać ponad rok! Dokładnie 18 stycznia 1997 roku wystąpił w konkursie w dalekim Sapporo. Na japońskim obiekcie po pierwszej serii zajmował 5. miejsce i niewielu wierzyło w końcowy sukces. Adam Małysz, który często musiał poświęcać życie rodzinne dla kariery (przeczytacie o tym w poniższej galerii) zaskoczył jednak miłośników skoków narciarskich.

Sprawdź: Adam Małysz o BŁĘDACH Kamila Stocha. Ciągle ma ten problem, to go ELIMINUJE [WIDEO]

Tego chłodnego styczniowego dnia w Kraju Kwitnącej Wiśni pokazał wszystkim, że jest w stanie rywalizować z najlepszymi mimo przeciwności. W pierwszej kolejce "Orzeł z Wisły" osiągnął odległość 89,5 metra. Druga seria to była już jednak poezja w wykonaniu Polaka. Adam Małysz skoczył aż 93 metry i poprawiał swoją pozycję!

Zobacz: HIT! Adam Małysz zapowiedział powrót do skoków. Postawił tylko jeden warunek

Ten dzień Adam Małysz zapamięta na zawsze. Wielki sukces w Sapporo [WIDEO]

Adam Małysz czekał na próby ścisłej czołówki konkursu 24 lata temu. Kilkanaście minut po jego skoku okazało się, że nikt nie był w stanie popisać się lepszym rezultatem i Adam Małysz odniósł drugie w karierze zwycięstwo w Pucharze Świata.

Był to z pewnością jeden z przełomowych momentów w karierze Adama Małysza. Skoczek z Polski poczuł bowiem, że ciężka praca faktycznie popłaca, a taki sukces mógł być dla niego tylko motorem napędowym do dalszych wspaniałych wyników. Późniejsze wyczyny naszego rodaka to już tylko piękna historia, którą kibice skoków narciarskich wspominają ze łzami w oczach do dziś.

Sprawdź: Adam Małysz odniósł gigantyczny sukces! Na jaw wyszła wielka TAJEMNICA, uratowała go prowizorka

W sezonie 1996/1997 Adam Małysz zajął 10. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i wydawało się, że za chwilę szturmem wedrze się do czołówki. Kolejne lata były już jednak dla Polaka znacznie słabsze.

Adam Małysz zajmował na końcu sezonu kolejno miejsca 57., 46. i 28. W sezonie 2000/2001 jego forma wręcz eksplodowała, a w Polsce wybuchła małyszomania. Przez kolejne trzy lata wygrywał klasyfikację generalną Pucharu Świata i zapisał się złotymi zgłoskami w historii naszego sportu!

Zobacz: Adam Małysz NIGDY nie był w takim stanie. OSTRO GRZMI do Niemców: Poczują co to Polska!

Adam Małysz dla SE po konkursie indywidualnym w Zakopanem
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze