Dawid Kubacki

i

Autor: AKPA / Screen/Instagram/@dawid.kubacki.official Dawid Kubacki przekazał nowe wieści na temat stanu zdrowia swojej żony Marty

Dla "SE"

Dawid Kubacki może liczyć na wielkie wsparcie. Członek PZN o zdrowiu Marty Kubackiej

2023-03-30 12:35

Rozpoczął się finał Pucharu Świata w Planicy. Polski zespół zakończy ten sezon bez Dawida Kubackiego, który odpuścił ostatnie starty, aby towarzyszyć żonie Marcie, która w szpitalu walczy o powrót do zdrowia. Kilka dni temu skoczek poinformował, że stan zdrowia małżonki się poprawia. Rafał Kot zapewnia, że Dawid i Marta Kubaccy mogą liczyć na pełne wsparcie PZN, ale jednocześnie zdementował jakoby przedstawił światu nowe informacje.

„Ostatni czas był dla naszej rodziny czymś bardziej nieprzewidywalnym niż skoki narciarskie. Na żadnych zawodach nie stresowałem się tak, jak słysząc ciągły dźwięk z aparatur monitorujących funkcje życiowe mojej żony. Dziś dzień zawodów, a dla nas pierwsze zwycięstwo. Marta jest stabilna i każdy dzień przynosi jakiś postęp. Dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia” – napisał kilka dni temu Kubacki, dodając przy tym zdjęcie uścisku dłoni najbliższej.

Nagle Stefan Horngacher musiał zmierzyć się z wielkim problemem. Jego pupilek o wszystkim opowiedział, to zdarza się rzadko

Cały świat skoków narciarskich (i nie tylko) trzyma kciuki za powrót do zdrowia Pani Marty. Trwa wielkie oczekiwanie na każdą dobrą informacje. Dawid Kubacki trwa przy żonie już kolejny tydzień. Odpuścił finał Raw Air w Vikersund, weekend w Lahti i rozpoczęty właśnie finał sezonu w Planicy. Jeśli ktoś jednak przekaże nowe informacje o stanie zdrowia Pani Marty, to będzie to tylko Dawid.

– Nowych informacji nie podałem, a jedynie powieliłem to, co udostępnia Dawid. Tak się umówiliśmy, żadnych informacji nie udzielamy, jedynie za zgodą Dawida. Dawid ma oczywiście nasze wsparcie. Całym sercem jesteśmy z nimi. Staramy się nie kontaktować, bo trzeba uszanować sytuację, że jest razem z żoną. Powiem szczerze, że próbowałem wejść w buty Dawida. Co by było, gdyby ktoś do mnie dzwonił w tej sprawie, nawet ktoś bardzo bliski… Pomyślałbym, że szukają sensacji – powiedział nam Rafał Kot, członek zarządu Polskiego Związku Narciarskiego, były fizjoterapeuta polskich skoczków.

Piotr Żyła przeżył chwile grozy w Planicy! Wyglądało to bardzo groźnie, ale Polak zrobił coś niezwykłego

– My możemy jedynie przekazać to, co mówi nam Dawid. On wie, że może liczyć na każdą pomoc PZN, moją, Adama Małysza itd. Jeżeli będzie takiego wsparcia potrzebował, to my jesteśmy z nim całym sercem. Nie chcemy się jednak narzucać, bo sprawa jest za delikatna. Nie chcemy udzielać też żadnych rad – dodał.

Na wyjątkowe spotkanie z Adamem Małyszem przyszedł w... kapciach! Internauci kładli się ze śmiechu

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze