Dawid Kubacki

i

Autor: Paweł Skraba/Super Express Dawid Kubacki

Przebudzenie mistrza

Dawid Kubacki musi mieć się na baczności. To może być poważne zagrożenie, niespodziewany zwrot akcji

2023-01-24 7:16

Rywalizacja w Pucharze Świata w skokach narciarskich nabiera rumieńców. Obecnie jest dwóch poważnych kandydatów do zdobycia Kryształowej Kuli i są nimi Dawid Kubacki oraz Halvor Egner Granerud. Niewykluczone jednak, że z tego duetu zrobi się trio i do walki o triumf w klasyfikacji generalnej dołączy Ryoyu Kobayashi. Japończyk w Sapporo pokazał, że jego forma zdecydowanie się poprawiła.

Do konkursów w Sapporo wydawało się, że Dawid Kubacki i Halvor Egner Granerud będą dzielić między sobą najważniejsze trofea w tym sezonie. Obaj zawodnicy od początku zmagań prezentują się rewelacyjnie i ich walka w każdym konkursie dodaje kolorytu zmaganiom. Do Polaka i Norwega niekiedy dołączał jeszcze Anże Lanisek, jednak Słoweniec w ostatnim czasie, dosłownie i w przenośni obniżył loty. Przebudził się za to Ryoyu Kobayashi.

Kobayashi postraszy Kubackiego? Przebudzenie Japończyka

Ubiegłoroczny zdobywca Kryształowej Kuli sezon zaczął fatalnie. W niektórych konkursach miał problemy, żeby zakwalifikować się do drugiej serii. Sytuacja zmieniła się w Sapporo. Na skoczni olimpijskiej Kobayashi prezentował się fenomenalnie. Dwukrotnie zwyciężył i raz zajął trzecie miejsce. Udowodnił tym samym, że w żadnym wypadku nie można go skreślać. Kubackiemu może więc dojść kolejny rywal w walce o Kryształową Kulę. W rozmowie z portalem Sport.pl nawet Matjaz Zupan, trener klubu Tsuchiya, który reprezentuje Kobayashi nie spodziewał się takich efektów po ostatnich treningach.

- Nie był daleko od swoich dobrych skoków, ale to potężny przeskok. Mam nadzieję, że teraz utrzyma tę dyspozycję, a ta zamieni się w stałą formę - powiedział szkoleniowiec. - Poprawiliśmy nieco technikę, ale nie robiliśmy tu nic wielkiego. Miał wreszcie nowy kombinezon, więc to na pewno pomogło po problemach z materiałem i poprzednimi krojami. Do tego dołożył najważniejsze: trochę treningu fizycznego, którego u niego wyraźnie brakowało - zauważył Słoweniec.

Sonda
Czy Dawid Kubacki jest w stanie sięgnąć po Kryształową Kulę w sezonie 2022/23?
SuperTenis po porażce Igi Świątek, Mocne Słowa dziennikarzy
Listen on Spreaker.
Najnowsze