Halvor Egner Granerud

i

Autor: AP PHOTO Halvor Egner Granerud

nieoczekiwana zmiana

Granerud ostro skomentował konkurs w Planicy. Teraz Norweg znów zabrał głos, tłumaczy się ze słów o „parodii”

2023-02-28 10:39

Halvor Egner Granerud był jednym z faworytów do złotego medalu mistrzostw świata na skoczni normalnej w Planicy. Norweg, który jest liderem Pucharu Świata, nie zdołał jednak skoczyć na miarę formy z ostatnich miesięcy i zajął dopiero 11. miejsce. Po konkursie ostro go skomentował, ale teraz zaczął... tłumaczyć się ze swoich słów!

Piotr Żyła znalazł patent na skocznie normalne na mistrzostwach świata. W 2021 roku w Oberstdorfie sięgnął po złoty medal, a teraz obronił tytuł, choć po pierwszej serii był dopiero na 13. miejscu! Zwycięstwo dał mu skok na 105 metrów, czyli najdłuższy jak do tej pory na skoczni HS-102 w Planicy. Trudno się dziwić Granerudowi, że był rozczarowany, bo był faworytem, a nie załapał się nawet do pierwszej dziesiątki. Z pewnością nie pomagały też warunki, który w tym sezonie już nie raz dały w kość zawodnikom z czołówki. Tuż po zawodach Granerud stwierdził, że była to „parodia skoków narciarskich”, ale teraz zaczyna tłumaczyć swoje słowa.

Granerud wykręca się ze słów o „parodii”

Norweg już w przeszłości pokazywał, że potrafi nie gryźć się w język, gdy sprawy nie układają się po jego myśli. Było tak m.in. na Turnieju Czterech Skoczni, gdy przegrywał z Kamilem Stochem w sezonie 2020/2021. Teraz również ostro skomentował w norweskich mediach to, co działo się w trakcie konkursu, ale zaczął... się z tego wycofywać.

W rozmowie z dziennikarzami Norweg nieco ułagodził swoją wypowiedź. – "Parodia" to było trochę za mocne słowo. Często norweskie media potrafią nakręcić Cię do powiedzenia czegoś negatywnego, potrafią to wyłapać. Te słowa były mocne, ale myślę, że to był całkiem uczciwy konkurs. Niektórzy skoczkowie, większość z nich, miała dobre warunki w drugim skoku. Ja ich nie miałem. Jest jak jest. Nie będę mówił, albo w porządku, miałem złe warunki w moich skokach, ale mógłbym też skakać tak, by oddać moje najlepsze skoki i zyskać po pięć punktów na każdym z nich – wyjaśnił już na spokojnie Halvor Egner Granerud.

Zyła po zdobyciu MŚ
Listen on Spreaker.
Najnowsze