Peter Prevc

i

Autor: East News

HARRACHOV, wyniki kwalifikacji. Wszyscy Polacy w konkursie, 200 metrów Stocha!

2014-03-13 17:49

Harrachov, Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich. Zakończyły się kwalifikacje przed jutrzejszymi zawodami na skoczni mamuciej Čerťák HS 205. W zawodach wystartują czterej Polacy. Maciej Kot był czwarty dzięki skokowi na odległość 189 metrów. Klemens Murańka i Jan Ziobro skoczyli gorzej, ale i tak zobaczymy ich jutro. Kamil Stoch uzyskał równe 200 metrów, ale wszyscy wypadli blado przy Peterze Prevcu, który poszybował na niesamowitą odległość 214 metrów.

KSW 45 na żywo

20:50

Zakończyła się pierwsza walka karty głównej: Thiago Silva vs McSweeney. Czekamy na wynik, choć wydaje się, że lepszy był Silva.

20:52

Tak jak myśleliśmy! Zwycięzcą Brazylijczyk, Thiago Silva! Czyżby to potencjalny rywal Tomasza Narkuna? 

20:57

Teraz będą grzmoty! Marcin Wójcik spróbuje szybko pokonać Scotta Askhama! Polak wyszedł do klatki przy hicie Shot Me Down, Davida Guetty.

20:58

Rywalem Marcina Wójcika jest Scott Askham! 30-latek z Doncaster w spektakularnym stylu zadebiutował w KSW podczas gali KSW 42 w Atlas Arenie. Zawodnik American Top Team skrzyżował rękawice z legendą KSW, Michałem Materlą, i już w jednej z pierwszych akcji trafił Berserkera potężnym kopnięciem w wątrobę. Po kilku poprawkach były mistrz upadł na ziemię i nie był w stanie kontynuować pojedynku.

21:03

Warto wspomnieć, że podczas KSW 45 ogłoszono pierwszą walkę wieczoru na KSW 46. Już 1 grudnia rewanżowe starcie Khalidov - Narkun

21:06

Scott Askham znokautował Marcina Wójcika... Polak dostał ciężkie kopnięcie w wątrobę. Polak się skulił, nie bronił się i Brytyjczyk zakończył walkę kilkoma uderzeniami w twarz.

21:10

Przed nami jeszcze walki:

  • Dricus du Plessis - Roberto Soldić
  • Damian Janikowski - Michał Materla (walka o pas kategorii średniej)
  • Popek Monster - Erko Jun
  • Karol Bedorf - Philip De Fries

21:12

Robi się coraz goręcej! W pierwszej obronie pasa kategorii półśredniej Dricus du Plesiss (12-1, 4 KO, 8 Sub) stanie naprzeciw Roberto Soldicia (13-3, 11 KO, 1 Sub), który będzie chciał zrewanżować się aktualnemu czempionowi za porażkę z gali KSW 43.

21:15

Pierwszy w okrągłej klatce pojawił się Roberto Soldić, który wszedł do KSW z olbrzymim hukiem. Młody Chorwat zastąpił na KSW 41 w grudniu właśnie kontuzjowanego Dricussa du Plessis i skrzyżował rękawice z mistrzem, Borysem Mańkowskim. „Robocop” ruszył do ataku od początku i po fenomenalnym występie zdetronizował panującego czempiona po trzeciej rundzie pojedynku.

21:17

Dricus du Plessis przed debiutem w KSW zdobył pasy mistrzowskie dwóch kategorii wagowych cenionej afrykańskiej organizacji EFC. Afrykaner miał pojawić się po raz pierwszy w okrągłej klatce na KSW 41 i zmierzyć się z Borysem Mańkowskim, ale kontuzja wyeliminowała go z tamtej walki. Zadebiutował na KSW 43, a naprzeciw niego stanął ówczesny mistrz, Roberto Soldić. Po świetnym boju, w którym obaj zawodnicy mieli swoje szanse na zwycięstwo, lepszy okazał się 24-latek z Pretorii. Du Plessis skontrował atakującego rywala lewym, a następnie dobił na ziemi w połowie drugiej rundy i pas kategorii półśredniej pojechał z nim do RPA.

21:20

Zawodnicy już w klatce! Przez pierwsze trzy minuty czaili się z atakiem. Ostatecznie to Du Plessis ruszył w ofensywie.

21:22

Du Plessis jest szybki, ale niedokładny. To Roberto Soldić częściej trafia celnie! W całej walce fascynują nas przyspieszenia zawodników: chwila koncentracji, zaczajenia i... szybki atak.

21:25

Po pierwszej rundzie wydaje się, że to Roberto Soldić jest lepszy! Ataki Chorwata są lepsze, szybsze, a ciosy mocniejsze. Du Plessis coraz częściej otwiera gardę, co może być dla niego nieszczęśliwe!

21:28

Roberto Soldić centymetr po centymetrze, cios po ciosie, kopnięciem po kopnięciu - zbliża się do zwycięstwa!

21:31

Druga runda zdecydowanie dla Roberta Soldicia. Świetnie spisuje się w stójce chorwacji Robocop!

21:34

Potężne ciosy powędrowały na głowę Du Plesissa. Roberto Soldić nowym mistrzem kategorii półśredniej federacji KSW!

21:38

Wydaje nam się, że już teraz najgorętsze starcie wieczoru! Za chwilę do okrągłej klatki wejdzie Damian Janikowski i Michał Materla!

21:44

Zanim do klatki wejdzie Damian Janikowski i Michał Materla, to najpierw w klatce bohaterowie gali KW 46 - Tomasz Narkun i Mamed Khalidov.

21:44

Pierwszy w oktagonie pojawił się Tomasz Narkun: - Mamed jest najlepszym zawodnikiem w historii KSW, dla mnie to olbrzymi zaszczyt walczyć z legendą!

21:46

Mamed Khalidov drugi w klatce: - Mam nadzieję, że ani on i ani ja nie złapiemy kontuzji i damy dobrą walkę. Mam nadzieję, że wyciągnąłem wnioski z przegranej walki, jestem dobrze przygotowany, mam nadzieję, że porażka dała mi nauczkę.

21:48

Pierwszy face-off przed KSW 46: twarzą w twarz w pokojowych nastrojach: Mamed Khalidov vs Tomasz Narkun.

21:52

Czas na jedną z walk wieczoru! Damian Janikowski już w ringu. Jego waga to 84,4 kg!

21:56

Michał Materla wszedł do ringu przy hicie przyjaciela Soboty pt. Do góry łeb. Czas na grzmoty!

22:00

Damian Janikowski zaczął szybko, agresywnie, próbował dwa razy uderzyć latającym kolanem, ale dwa razy mu się nie udało. Stracił sporo siły przez to, że musiał wydostać się z parteru. Sędzia przerwał pojedynek, gdy energiczny Janikowski trzeci raz był atakowany w parterze. Wydawało się, że ma walkę pod kontrolą, ale nieskuteczne i dynamiczne ataki szybko się zemściły. Jeśli chodzi o Materlę, wygrało doświadczenie i cierpliwość w atakach. 

22:07

Michał Materla: - wielkie brawa dla Damiana, za to że wszedł. To nie jest z mojej strony kurtuazja, tylko wejść do walki z osobą, która ma 30 walk. Z mojej strony ogromny szacunek dla Damiana.

Damian Janikowski: - wyszło doświadczenie i zimna krew. Byłem młody, rzucałem się, inaczej sobie to wyobrażałem. W tej klatce jest inne życie, jak się do niej wchodzi. Najważniejsze dla mnie jest to, że jestem laikiem i dziękuję Michałowi, że zaproponował mi pomoc w trenowaniu MMA. Porażki uczą nas i budują, aby zdobywać szczyty. Życzę Michałowi, by pokonał Scotta Askhama.

22:10

Czas na walkę na śmierć i życie dla Popka w KSW!

22:25

Pierwsza runda ze wskazaniem na Popka choć obaj zawodnicy nie pokazali niczego szczególnego... poza zapasami.

22:30

Popek chciał wygrać w drugiej rundzie. Rzucił się w nogi swojego rywala, ale zamiast go powalić, powalił siebie. Erko Jun sprytnie wskoczył na plecy leżącego Popka i silnie uderzał go w głowę. Sędzia musiał przerwać pojedynek.

22:35

NIESPODZIANKA! Martyn Ford podpisał kontrakt z federacją KSW! Kim jest Martyn Ford? Miał grać w krykieta, ale ostatecznie został kulturystą. Taką decyzję podjął, gdy ciężko zachorował w najważniejszym momencie kariery. Urodził się dziś w 1982 roku w Wielkiej Brytanii i jest trenerem, kulturystą i otworzył sieć siłowni. Wielu reżyserów pokusiło się o to, by zaprosić olbrzyma na plan zdjęciowy. Martyn ma 203 centymetry wzrostu, 150 kilogramy wagi, a do tego bardzo wyrzeźbione ciało.

Martyn Ford w KSW - kiedy walczy 'Potomek Hulka' mający 203 cm wzrostu i 150 kg wagi?

22:42

Ostatnie starcie, to walka wieczoru: o pas królewskiej wagi walczą: Karol Bedorf i Philip De Fries.

22:48

Karol Bedorf łatwo dał się powalić i niestety stracił sporo sił broniąc się w parterze. Leżał ponad 4 minuty i z sekundy na sekundę oddychał coraz ciężej. W pewnym momencie wydawało się, że wyciągnie nogę de Friesa, ale niestety zrobił to nieskutecznie. Podobnie było z próbą wyciągnięcia ręki. Philip De Fries szanował swoją pozycję i obijał twarz Polaka.

22:54

Karol Bedorf źle rozpoczął również drugą rundę. Szybko dał się sprowadzić do parteru, a Philip De Fries był cierpliwy i nieustannie atakował polskiego zawodnika. Trudno było znaleźć Karolowi jakiś pomysł, by wygrać ten pojedynek. Bronił się jak mógł, ale ostatecznie Fries pokazał parterową klasę, zaciągając dźwignię na rękę Polaka.

22:58

KSW 45 to już historia! Oto wszystkie wyniki:

LESZEK KRAKOWSKI vs. ALFIE DAVIS
AKOP SZOSTAK vs. JAMIE SLOANE (nierozstrzygnięta)
WAGNER PRADO vs. ŁUKASZ PAROBIEC
THIAGO SILVA vs. JAMES MCSWEENEY
MARCIN WÓJCIK vs SCOTT ASKHAM
DRICUS DU PLESSIS vs ROBERTO SOLDIĆ
MICHAŁ MATERLA vs DAMIAN JANIKOWSKI
POPEK MONSTER vs ERKO JUN
KAROL BEDORF - PHILIP DE FRIES

Popek nie wygląda na załamanego. W rozmowie z MMA Rocks, chwilę po walce, powiedział, że to jest koniec jego kariery w KSW: - Znikam na rok z planszy KSW, kręcę trzy filmy, dwa z Konradem Niewolskim, Polsat robi o mnie film dokumentalny. Mam w ch*j koncertów zagranicą, muszę się zawinąć na chwilę, nara. 'Profesor', czyli człowiek od przygotowania mentalnego i psychicznego powiedział jednak: - To na pewno nie koniec ze sportem.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze