Kamil Stoch na podium PŚ

Autor: Eastnews

Kamil Stoch trzeci w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata!

2017-12-30 21:43

Kamil Stoch wspina się w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata! Polski skoczek wygrał w Oberstdorfie pierwszy w tym sezonie konkurs i od razu znalazł się na podium w "generalce". Przewagę powiększył też absolutny lider, Richard Freitag. Niemiec drugiego Andreasa Wellingera wyprzedza o 205 punktów.

Kamil Stoch skromny jak zawsze: Najbardziej cieszą mnie miejsca kolegów

Kamil Stoch najlepszy w Oberstdorfie. Dawid Kubacki trzeci, Stefan Hula piąty!

Kamil Stoch liderem Turnieju Czterech Skoczni

Freitag w grudniu 2017 roku był absolutnie bezkonkurencyjny. Zdobył aż 540 na 600 możliwych punktów. Trzy razy wygrał konkurs, trzy razy był drugi. W klasyfikacji generalnej ma aż 630 oczek, bo w Wiśle, na inaugurację sezonu, zajął czwarte miejsce, a w Kuusamo spadł najniżej w tym sezonie. Skończył zawody na szóstej lokacie.

Drugi jest Andreas Wellinger. Niemiec w Oberstdorfie zajął najniższe miejsce w tym sezonie - dziesiąte. Wcześniej wygrał w Niżnym Tagile, był drugi w Titisee-Neustadt i trzeci w Kuusamo. Stoch na podium znalazł się do tej pory cztery razy. Do triumfu na Schattenbergschanze dorzucił drugie i trzecie miejsce w Engelbergu oraz drugie w Wiśle na otwarcie sezonu.

Trzecie miejsce Dawida Kubackiego w Oberstdorfie dało Polakowi awans do czołowej dziesiątki klasyfikacji generalnej. Polak jest dziewiąty, ściga Markusa Eisenbichlera oraz Junshiro Kobayashiego. Czołówkę "generalki" uzupełniają: Daniel Andre Tande, Stefan Kraft, Johann Andre Forfang oraz Anders Fannemel. Pozostali Polacy zajmują miejsca w drugiej i czwartej dziesiątce PŚ. Piotr Żyła jest 13., Stefan Hula 15., a Maciej Kot 17. Jakub Wolny, najgorszy z Polaków, zajmuje 38. lokatę.