Piotr Żyła

i

Autor: AP PHOTO Piotr Żyła

Ceremonia przełożona

Kiedy Piotr Żyła odbierze medal? Musi poczekać, nagła zmiana organizatorów

2023-02-26 15:26

Piotr Żyła w spektakularny sposób sięgnął po złoty medal mistrzostw świata w Planicy. W niedzielny wieczór miał odebrać krążek za zwycięstwo na skoczni normalnej, ale na przyjemności musi poczekać. Wszystko przez organizatorów słoweńskiej imprezy, którzy wywrócili do góry nogami cały plan ceremonii medalowej. „Wiewiór” jeszcze jakiś czas pozostanie bez zasłużonej nagrody.

W niedzielę o godzinie 20:23 – mniej lub więcej o tej porze Piotr Żyła miał stanąć na najwyższym stopniu podium, wysłuchać „Mazurka Dąbrowskiego” i zawiesić na szyję złoty medal za wygraną w sobotnim konkursie na obiekcie k-95 w Planicy. Żyła obronił tytuł zdobyty przed dwoma laty w Oberstdorfie i jest drugim po Adamie Małyszu skoczkiem, który obronił tytuł na skoczni normalnej.

Piotr Żyła napisał to zdanie i się zaczęło. Fani nawet tego nie ukrywali, ruszyła prawdziwa lawina

Ceremonii medalowej jednak dziś nie będzie. Organizatorzy, podobno, obawiali się, że konkurs drużyn mieszanych (rozpocznie się o godz. 17:00) może się przedłużyć i Żyła, a także Karl Geiger i Andreas Wellinger mogą nie zdążyć przygotować się do odbioru medali. W nocy z soboty na niedzielę spadło w Planicy i okolicach mnóstwo śniegu, warunki atmosferyczne się zmieniły. Możliwe, że może być problem z wiatrem, który konkurs może zdecydowanie wydłużyć.

Ceremonia medalowa z udziałem Piotra Żyły odbędzie się w środę. Na scenie na rynku w Krajnskiej Gorze zobaczymy medalistów ze skoczni k-95, trzy najlepsze drużyny z niedzielnego mikstu oraz najlepsze skoczkinie z obiektu dużego (HS 138). Transmisja w Eurosporcie Extra w Playerze.

Mama Piotra Żyły liczy na kolejne lata sukcesów syna. Niech przegoni Noriakiego Kasai!

Piotr Żyła po zdobyciu MŚ
Listen on Spreaker.
Najnowsze