Thomas Thurnbichler

i

Autor: PAWEL SKRABA / SUPER EXPRESS Thomas Thurnbichler

Wybory trenera

Koniec spekulacji! Thomas Thurnbichler podjął kluczową decyzję. Postawił na jedną zmianę, skreślił tego zawodnika

2023-01-09 16:33

Najbliższy weekend będzie stał przede wszystkim pod znakiem Pucharu Świata w Zakopanem. Na Wielkiej Krokwi ponownie zobaczymy najlepszych skoczków na świecie, a biało-czerwoni fani liczą na dobrą formę polskich zawodników. Przed nadchodzącymi zawodami Thomas Thurnbichler musiał zadecydować, kogo wystawi w składzie. Austriak postawił na jedną zmianę względem ostatnich konkursów.

Daty konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem kibice zakreślają czerwonym kółkiem w kalendarzach. Impreza ta zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem i rok rocznie na zawodach panuje wyśmienita atmosfera. Również w tym sezonie szykują się świetne konkursy, bo przede wszystkim reprezentanci Polski pokazują, że są w dobrej dyspozycji i jeśli warunki pozwolą, zobaczymy zaciętą rywalizację.

Thomas Thurnbichler podjął decyzję. Doszło do jednej zmiany

Wszystkie oczy będą zwrócone przede wszystkim na Dawida Kubackiego. Lider Pucharu Świata notuje świetną serię i od ośmiu konkursów nie schodzi z podium. Dobrze prezentują się również Piotr Żyła i Kamil Stoch. Całą trójkę zobaczymy podczas konkursów w Zakopanem. Oprócz nich Thomas Thurnbichler powołał również Jana Habdasa, Pawła Wąska oraz Aleksandra Zniszczoła.

Tym samym austriacki szkoleniowiec skreślił z listy powołanych Stefana Hulę, który występował podczas Turnieju Czterech Skoczni, jednak nie zachwycił. Jego miejsce w składzie zajął Zniszczoł. 28-latek dobrze prezentował się podczas Pucharu Kontynentalnego w Planicy i dzięki temu wywalczył sobie miejsce na zawody w Zakopanem. Na Wielkiej Krokwi odbędzie się konkurs drużynowy (sobota 16:00) oraz indywidualny (niedziela 17:00).

Skokomania | 28.12.2022
Najnowsze

Materiał sponsorowany