Kosmiczne ceny na skoki w Polsce! Znamy przyczynę, można złapać się za głowę

2021-10-26 9:36
Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch
Autor: Cyfra Sport Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch

Nadchodzi nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich. Już za kilka tygodni najlepsi zawodnicy świata zawitają także i do Polski, aby rywalizować o jak najlepsze wyniki. Kontrowersje budzą jednak podwyżki cen biletów na nadchodzącą imprezę w Wiśle. Wiadomo już, co stanowi przyczynę takiego stanu rzeczy. Można złapać się za głowy!

Długi czas oczekiwania powoli dobiega końca. Już za kilka tygodni najlepsi skoczkowie świata ponownie będą walczyli o punkty w ramach Pucharu Świata. Imprezy pod egidą tego turnieju odbędą się także i w Polsce. Jako pierwsza w rolę gospodarza wcieli się Wisła. Względem poprzednich lat będzie trzeba jdnak wydać znacznie więcej pieniędzy, aby móc obserwować poczynania zawodników na żywo. Za wejściówki dla trzech osób trzeba zapłacić nawet 700 złotych.

Dyrektor Pucharu Świata w Wiśle, Andrzej Wąsowicz, wyjawia, jaka jest przyczyna takiego stanu rzeczy. - Zdajemy sobie sprawę, że dla rodziny bilety na tegoroczne zawody to spory wydatek, ale wobec szalejących cen w Polsce nie mieliśmy innego wyjścia. Koszta organizacji Pucharu Świata także rosną z roku na rok - przyznaje szef całego wydarzenia w rozmowie z portalem "Sportowe Fakty" jasno dając do zrozumienia, że sytuacja w kraju odbija się także i na skokach narciarskich.

Zobacz też: Reprezentant Polski na celowniku giganta! To byłby wielki transfer

Organizatorzy podjęli także decyzję o sprzedaży wejściówek wyłącznie osobom zaszczepionym przeciw koronawirusowi COVID-19. W ten sposób chcą uniknąć ewentualnych obostrzeń, które mogą pojawić się wraz z pogorszeniem sytuacji pandemicznej w naszym kraju. Kibicom nie pozostaje natomiast nic innego jak tylko trzymać kciuki za reprezentantów Polski, którzy jak zawsze w Pucharze Świata będą rywalizowali o czołowe pozycje.

SOLDIĆ KOMENTUJE WALKĘ Z MAMEDEM KHALIDOWEM NA KSW 65
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze