Kamil Stoch

i

Autor: AP PHOTO Kamil Stoch

Szczera ocena legendy

Legenda Niemców jasno wyraziła się o Kamilu Stochu. Nie potrafił ukryć emocji, bezpośrednia wypowiedź

2023-01-11 7:10

Kamil Stoch w ostatnich tygodniach odzyskał radość ze skakania, co widać było przede wszystkim podczas Turnieju Czterech Skoczni. Mistrz z Zębu prezentował się podczas imprezy bardzo dobrze i dał nadzieje, że w kolejnych konkursach będzie walczył o czołowe lokaty. Wątpliwości co do formy Stocha nie ma legendarny Niemiec, Martin Schmitt. Były zawodnik uważa, że ciężka praca Polaka w najbliższym czasie przyniesie efekty.

Na radość Kamila Stocha po dobrych skokach trzeba było nieco poczekać. W poprzednim sezonie tylko w niektórych konkursach trzykrotny mistrz olimpijski potrafił nawiązywać do swoich najlepszych czasów, a w przeważającej części zmagań prezentował się poniżej oczekiwań. Sam przyznawał, że zmaga się ze sporą liczbą problemów, które niekorzystnie przekładają się na jego skoki. Początek obecnego sezonu również porywający nie był, ale pod koniec ubiegłego i na początku obecnego roku Stoch się rozkręcił.

Schmitt szczerze o Stochu. Mówi o nadchodzących efektach

Podczas Turnieju Czterech Skoczni reprezentant Polski skakał daleko i walczył o czołowe lokaty w poszczególnych konkursach. Co najważniejsze, widać było radość u skoczka, co na pewno jest dobrym zwiastunem. Poprawę w postawie Stocha zauważył również były niemiecki skoczek, Martin Schmitt. - Zdawał sobie sprawę, że nie skacze po zwycięstwo w całym turnieju. Skupiał się na pracy stabilizował się na swoim obecnym poziomie. To z pewnością przyniesie efekty w najbliższych tygodniach - ocenił Niemiec w rozmowie z portalem n-tv.de.

Schmitt porównał poczynania Stocha do Karla Geigera. Niemiec podczas TCS zgubił formę. - Gdyby oczekiwania Kamila były tak wysokie jak Karla, to on też musiałby próbować coś zmieniać w swoim systemie oddawania skoku. Czy wówczas skończyłoby się to dla niego tak dobrze? Wątpię w to! - uważa były niemiecki skoczek.

Sonda
Czy Kamil Stoch wygra po raz 40. w tym sezonie Pucharu Świata?
Skokomania | 09.01.2023

Paweł Fajdek powiedział co myśli o Plebiscycie Na Sportowca Roku.

Czy Robert Lewandowski zasłużył na trzecie miejsce i co dalej z jego grą w Barcelonie? POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze