Michal Doleżal podjął KLUCZOWĄ decyzję. Wszystko w rękach zawodników, będzie WALKA

2021-01-23 15:44 dko
Michal Doleżal
Autor: Cyfra Sport Michal Doleżal

Zmagania w Pucharze Świata w skokach narciarskich w Lahti rozpoczną się od rywalizacji drużynowej. Tajemnicą nie jest, że jednymi z faworytów do sukcesu podczas sobotniej rywalizacji są Polacy. Niemal do ostatniej chwili nie wiadomo było, w jakim składzie biało-czerwoni się zaprezentują. Michal Doleżal decyzję podjął po sobotnim treningu.

Kolejnym rozdziałem zmagań w tegorocznym Pucharze Świata w skokach narciarskich będzie rywalizacja w fińskim Lahti. Miejscowość ta dobrze kojarzy się polskim zawodnikom, bo na skoczni Salpausselka odnosili wiele pięknych zwycięstw. A najważniejsze miało miejsce w 2017 roku, kiedy to podczas mistrzostw świata biało-czerwoni wywalczyli złoty medal w rywalizacji drużynowej.

Kamil Stoch kompletnie ZAŁAMANY. Jedna decyzja przesądziła o wszystkim, kibice ROZŻALENI

Kamil Stoch: Miałem problemy, ale nie można skulić głowy

I to właśnie od konkursu drużynowego rozpoczną się emocje w Lahti. W piątek zawodnicy nie mieli okazji przetestować obiektu, gdyż wiał zbyt mocny wiatr. utrudniło to również sprawę Michalowi Doleżalowi, który nie mógł sprawdzić, którzy skoczkowie są w formie, co mogło wpłynąć na ustalanie składu na "drużynówkę". Większych niespodzianek jednak się nie spodziewano.

Polscy skoczkowie szykowali TAJNĄ BROŃ. Wszystko LEGŁO w GRUZACH, Doleżal wyjawił prawdę

Bo wielce prawdopodobnym było, że czeski szkoleniowiec zdecyduje się na takie samo zestawienie jak podczas konkursu w Zakopanem. I przewidywania sprawdziły się. Polacy wystąpią bowiem w składzie: Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Po raz kolejny możemy spodziewać się walki o podium!

Najnowsze