Polscy skoczkowie szykowali TAJNĄ BROŃ. Wszystko LEGŁO w GRUZACH, Doleżal wyjawił prawdę

2021-01-23 5:33 kkn
Michal Doleżal
Autor: PAWEL SKRABA / SUPER EXPRESS Michal Doleżal

W piątek miał wystartować weekend z Pucharem Świata w fińskim Lahti. Pogoda ponownie dała jednak o sobie znać i treningi oraz kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego zostały przeniesione. Okazuje się, że mocny wiatr pokrzyżował szyki polskiej ekipie, która na treningowe próby szykowała coś specjalnego. Michal Doleżal nie załamał się jednak pechowym rozwojem wypadków.

Lahti to miejsce wyjątkowe dla polskich skoczków. Kojarzy się z wielkimi sukcesami biało-czerwonych, co ma potwierdzenie w historycznych statystykach. Adam Małysz a następnie Kamil Stoch wygrywali tam wielokrotnie. Niestety pogoda w tej fińskiej miejscowości potrafi być mocno kapryśna i już nie raz odwoływano konkursy z powodu złych warunków atmosferycznych. O nieprzychylnych dla skoczków prognozach na obecny weekend mówiło się już od dłuższego czasu.

Apoloniusz Tajner ma FATALNE wiadomości. Ogromny zawód, Stoch może stracić WIELKĄ SZANSĘ

Kamil Stoch: Miałem problemy, ale nie można skulić głowy

Niestety wspomniane prognozy potwierdziły się i w piątek wiało zbyt mocno, aby oddawać bezpieczne skoki. Dlatego też postanowiono, że zaplanowane na popołudnie treningi oraz kwalifikacje nie odbędą się. W rozmowie z portalem skijumping.pl szkoleniowiec polskiej kadry Michal Doleżal wyjawił, że na piątek ekipa miała pewne plany związane ze sprzętem skoczków.

Wielkie PROBLEMY Stefana Horngachera. Trener Niemców jest BEZRADNY, prawdziwy dramat

Tajną bronią miały być nowe buty, które miały zostać przetestowane. Wszystkie plany legły jednak w gruzach przez pogodę. - Chcieliśmy sprawdzić nowe buty, ale zawsze musimy liczyć się z tym, że może dojść do takiej sytuacji. W sobotę kontynuujemy pracę - powiedział Doleżal. Szkoleniowiec dodał jednocześnie, że decyzję o odwołaniu treningów i kwalifikacji uważa za słuszną. Polacy z testami nowego sprzętu muszą się więc wstrzymać.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze