Adam Małysz

i

Autor: Alex Marcinowski/Super Express Adam Małysz

Niespodzianka dla fanów

Nareszcie poznaliśmy prawdę o wzroście Adama Małysza. Zaskoczenie trudno ukryć

2024-03-01 21:53

Adam Małysz przez lata swojej kariery uchodził za ucieleśnienie określenia "mały ciałem, wielki duchem". Niepozornie wyglądający sportowiec radził sobie doskonale na skoczniach narciarskich całego świata. Okazuje się jednak, że jego wzrost dla wielu, nawet najwierniejszych, fanów może być sporym zaskoczeniem. To kolejny dowód na to, że prawda ekranu i rzeczywistość nie zawsze się pokrywają.

Skoczkowie narciarscy nie uchodzą za najpotężniejszych atletów na świeci i Adam Małysz nie był w tej kwestii wyjątkiem. W telewizji wyglądał bardzo niepozornie. Legendą obrosła choćby jego specyficzna dieta. Bułkę z bananem znali wszyscy, a niektórzy próbowali wdrażać ten sposób żywienia w codziennym życiu. Oprócz tego na wizji Małysz raczej nie odznaczał się wielkim wzrostem. Okazuje się jednak, że czasami szklany ekran potrafi zniekształcić rzeczywistość. Gdy dowiedzieliśmy się bowiem, ile oficjalnie ma wzrostu "Orzeł z Wisły", to okazało się, że wcale nie odbiega od średniej, co dla wielu wiernych fanów ikony polskiego sportu może stanowić nie lada zaskoczenie.

Uderzono w Adama Małysza. Legenda znalazła się pod ostrym ostrzałem. Musi liczyć się z konsekwencjami

Ile wzrostu ma Adam Małysz?

Adam Małysz jako sportowiec regularnie przechodził badania mniej lub bardziej szczegółowe. Podstawowe dane na temat jego ciała były oficjalnie publikowane przez FIS, czyli federację, która prowadzi zawody w skokach narciarskich. Stąd między innymi wiadomo, że nawet w szczycie swojej kariery nasz rodak był raczej przeciętnego wzrostu i z pewnością nie można było go zaliczyć do wyjątkowo niskich. Choć z drugiej strony nie był też oczywiście najwyższy.

Była nagła dymisja w PZN, teraz Małysz szuka następcy. Mamy oficjalny komunikat

Poznaliśmy wzrost Adama Małysza

Według oficjalnych informacji Adam Małysz ma równo 170 centymetrów wzrostu. Można być oczywiście pewnym, że w najbliższym otoczeniu znajdzie się wielu mężczyzn przewyższających go pod tym względem. Z drugiej strony oczywiście pojawią się również tacy, którzy odrośli od ziemi mniej. Dlatego też można uznać, że Małysz nie jest postacią wyjątkowo niską, a raczej przeciętnego wzrostu.

Najnowsze