Skocznia w Wiśle

i

Autor: Cyfra Sport Skocznia w Wiśle

Nowe obostrzenia. Co ze skokami w Wiśle? Mamy komentarz. Gorąca sytuacja

2021-11-29 16:27

Tylko dni dzielą nas od pierwszych zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Polsce. W najbliższy weekend skocznia im. Adama Małysza w Wiśle ugości najlepszych zawodników na świecie. Na trybunach miało być prawdziwe święto, ale po poniedziałkowej konferencji dotyczącej nowych obostrzeń sytuacja zrobiła się nieco nerwowa. Czy kibice będą mogli na żywo obejrzeć zmagania skoczków?

Skocznia w Wiśle w ostatnich latach miała prawo organizacji inauguracyjnych zawodów w Pucharze Świata. Teraz pierwsze konkursy w Polsce odbędą się nieco później, ale nie zmienia to faktu, że czeka nas wielkie sportowe święto. Już kilka dni temu można było przeczytać w mediach, że bilety na zawody w Wiśle rozeszły się błyskawicznie i na trybunach można spodziewać się kompletu.

Wielki powrót skoków do TVP! Ważne wieści dla kibiców, znów będą mogli wybrać

Co ze skokami w Wiśle? Mamy komentarz

Sytuacja skomplikowała się nieco w poniedziałkowe popołudnie. Niepokój wśród specjalistów zaczął budzić nowy wariant koronawirusa, omikron. Ma mieć on mnóstwo mutacji i niektórzy twierdzą, że może być bardziej zaraźliwy niż dotychczas znane nam warianty koronawirusa. Wiele krajów zdecydowało się na wprowadzenie pewnych restrykcji.

Kamil Stoch stanął przed kamerą i... aż ciężko w to uwierzyć. Prawdziwa bezsilność

Nie inaczej jest w przypadku polskiego rządu. Na poniedziałkowej konferencji prasowej Minister Zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że od 1 grudnia zostaną zwiększone dotychczasowe limity. Te dotyczą również wydarzeń sportowych. Na obiektach do 1 grudnia może przebywać 75 proc. pojemności danego obiektu. Od środy będzie to 50 proc.

Nowe obostrzenia. Czy wpłyną na PŚ w Wiśle?

Do limitów mają nie wliczać się osoby w pełni zaszczepione. Mimo wszystko i tak powstały pytania, co z wielkimi wydarzeniami sportowymi zaplanowanymi w Polsce. O komentarz poprosiliśmy Andrzeja Wąsowicza, dyrektora Pucharu Świata w Wiśle.

- Sprzedaliśmy niemal wszystkie z puli 6100 biletów czyli 75 proc pojemności widowni na każdy z dwóch konkursów. Niemal wszyscy kibice złożyli oświadczenie, że są zaszczepieni. Uważamy zatem, że wprowadzone dzisiaj obniżenie limitu do 50 procent nie dotyczy naszej imprezy - powiedział „Super Expressowi” Andrzej Wąsowicz po konsultacji z kancelarią prawną obsługującą imprezę. - Tylko około 50 osób deklarowało, że jest niezaszczepione i one mają się znaleźć w oddzielnym sektorze. Tak więc nasi skoczkowie poczują atmosferę i poparcie swoich kibiców, czego nie mieli w Niżnym Tagile ani w Ruce. I chcę wierzyć, że ta atmosfera poniesie ich do sukcesu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze