SKOKI DZISIAJ O której godzinie skoki narciarskie dzisiaj 6.01.2023 piątek TCS O której dzisiaj skoki narciarskie w Bischofshofen 6 stycznia 2022

i

Autor: AP SKOKI DZISIAJ O której godzinie skoki narciarskie dzisiaj 6.01.2023 piątek TCS O której dzisiaj skoki narciarskie w Bischofshofen 6 stycznia 2022

Turniej Czterech Skoczni

SKOKI DZISIAJ O której godzinie skoki narciarskie dzisiaj piątek 6.01 TCS O której dzisiaj skoki narciarskie w Bischofshofen 6 stycznia 2023

2023-01-06 11:03

O której godzinie skoki dzisiaj 6 stycznia 2023 piątek TCS Bischofshofen. Już dzisiaj poznamy zwycięzcę Turnieju Czterech Skoczni. Przed nami ostatni konkurs, a kibice zastanawiają się, o której skoki dzisiaj. Na piątek 6.01 zaplanowano konkurs w Bischofshofen, ostatnią odsłonę zmagań w prestiżowym TCS. Norweski skoczek Halvor Egner Granerud wygrał wczorajsze kwalifikacje, wysyłając wyraźny sygnał, że wciąż jest piekielnie mocny i ciężko mu będzie sprzątnąć sprzed nosa Złotego Orła. Drugie miejsce zajął Dawid Kubacki, a czwarty w kwalifikacjach był Kamil Stoch. Sprawdź, o której dzisiaj skoki 6.01.2023 piątek TCS.

Spis treści

Skoki narciarskie dzisiaj to konkurs w Bischofshofen, ostatnia odsłona zmagań w Turnieju Czterech Skoczni. Liderem klasyfikacji generalnej jest Halvor Egner Granerud, który wczoraj też pokazał moc, wygrywając w znakomitym stylu kwalifikacje. Norweski skoczek oddał skok na odległość 137 metrów. Dawid Kubacki, wicelider klasyfikacji generalnej TCS i lider w Pucharze Świata, był drugi (137,5 m), a czwartą lokatę zajął Kamil Stoch (137 m). Polacy w komplecie awansowali do konkursu.

O której godzinie SKOKI DZISIAJ 6 stycznia 2023 O której dzisiaj skoki w piątek Bischofshofen TCS 6.01

Dawid Kubacki zapewnia, że nie składa broni i mimo sporej straty powalczy o kolejny triumf w Turnieju Czterech Skoczni. Po triumfie w Innsbrucku skoczek z Nowego Targu umocnił się na prowadzeniu w Pucharze Świata. Ale Złoty Orzeł dla zwycięzcy całego turnieju już prawie jest w rękach Norwega Halvora Egnera Graneruda. Polak traci do niego 23,3 pkt, czyli – w przeliczeniu – 13 m. – Myślę, że wróciło to, co było przed chorobą powiedział Eurosportowi po zwycięstwie w Innsbrucku. – Walczymy dalej i tyle - dodał. Poniżej plan rywalizacji w Bischofshofen.

Piątek, 06.01.2023

  • 15:30 - Seria próbna
  • 16:30 - Pierwsza seria konkursowa (KO)

SKOKI DZISIAJ O której godzinie 6.01 piątek TCS Bischofshofen O której dzisiaj skoki 6 stycznia 2023

Wczorajsze kwalifikacje wyłoniły 25 par KO pierwszej serii konkursu w Bischofshofen. Dawid Kubacki stoczy bratobójczy pojedynek z Janem Habdasem, Paweł Wąsek powalczy z Janem Hoerlem, Piotr Żyła z Domenem Prevcem, Stefan Hula z Ryoyu Kobayashim, a Kamil Stoch z Clemensem Leitnerem. Czy Kubacki jest w stanie dogonić Norwega Graneruda w walce o Złotego Orła, nagrodę dla zwycięzcy TCS? - Celem jest wciąż dogonienie Graneruda. Zawsze chcemy wygrywać, na to pracujemy - podkreśla trener Thomas Thurnbichler. - Strata do Norwega to 23,3 pkt. Zostały dwa skoki i sprawa wciąż jest otwarta. Musimy trzymać się naszego planu i działać z pełnym zaangażowaniem - dodał Thurnbichler w rozmowie ze skijumping.pl.

Skoki narciarskie dzisiaj O której godzinie dzisiaj skoki Turniej Czterech Skoczni 6.01.2023

Na piątek 6 stycznia 2023 zaplanowano konkurs w Bischofshofen. Początek pierwszej serii o godzinie 16.30. Transmisja TV na antenach TVN i Eurosportu 1 oraz online w Playerze. Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo.

NAGI zawodnik w Turnieju Czterech Skoczni i historia Audi Małysza.

Do tego nowinki techniczne i ciekawostki, czyli wszystko co musisz wiedzieć o TCS. POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze