Mistrzostwa świata w Planicy

i

Autor: Zrzut ekranu/YouTube/FIS Cross Country Mistrzostwa świata w Planicy

Skandaliczna wpadka

Ogromna wpadka organizatorów mistrzostw świata w Planicy! Skandaliczne nagranie trafiło do sieci, trudno w to uwierzyć

2023-02-21 10:03

Mistrzostwa świata w Planicy oficjalnie rozpoczynają się już we wtorek, 21 lutego, choć oczy większości polskich kibiców skupione są głównie na rywalizacji w skokach narciarskich ruszy trochę później. O starcie MŚ zrobiło się jednak głośno, a wszystko za sprawą ogromnej wpadki organizatorów. Opublikowali oni skandaliczne nagranie wideo, które miało promować imprezę, ale wywołało burzę. W wyjaśnienia błędu aż trudno uwierzyć.

Najważniejszym punktem mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Planicy będą dla polskich kibiców konkursy skoków narciarskich mężczyzn. Pierwszy z nich, na skoczni normalnej, zaplanowano na 25 lutego, a dzień wcześniej odbędą się kwalifikacje. Wtedy emocje w Polsce sięgną zenitu, jednak już wcześniej rywalizacja rozpocznie się w biegach narciarskich i kombinacji norweskiej, a także wśród skoczkiń. W tych konkurencjach trudno mówić o polskich szansach medalowych, ale na starcie nie zabraknie reprezentantów naszego kraju. Fani narciarstwa z pewnością będą trzymać kciuki za wszystkich Polaków, a przypomnienie o starcie MŚ dość nieoczekiwanie otrzymali za sprawą ogromnej wpadki organizatorów.

Ogromna wpadka organizatorów MŚ w Planicy! Skandaliczne nagranie

W środę, 22 lutego, zaplanowano pierwsze medalowe konkurencje w biegach narciarskich. Dzień wcześniej wyznaczono oficjalny początek MŚ (odbędzie się m.in. pierwszy trening skoczkiń), w związku z czym w mediach społecznościowych Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) pojawiły się materiały promujące tę imprezę. Jeden z nich trafił na kanał YouTube "FIS Cross Country" i wywołał sporą burzę. W nagraniu pojawili się bowiem reprezentanci Rosji, którzy nie biorą udziału w MŚ. Wpadkę organizatorów zauważył szwedzki serwis "Sportbladet", który wypatrzył Natalię Nieprajewą i Aleksandra Bolszunowa.

To naprawdę błąd z mojej strony. To nie powinno mieć miejsca. Ale kiedy filmik już się ukazał, było za późno, by go zmienić - odpowiedziała Szwedom rzeczniczka prasowa biegów narciarskich w FIS, Synne Dyrhaug. - Przejrzałam film trochę za szybko. To były tylko małe sekwencje, ale nie powinniśmy tego uwzględniać - dodała i przyznała, że żałuje tej wpadki. Poniżej zobaczysz opisywane nagranie, a reprezentanci Rosji pojawiają się w nim od 22 sekundy:

Sonda
Czy Dawid Kubacki zdobędzie medal na MŚ w Planicy?
Małysz czy Stoch. Kto jest lepszy? Kibice w Zakopanem zdecydowali!
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze