Dawid Kubacki

i

Autor: Matthias Schrader/AP, Archiwum rodzinne

Jakim uczniem był Dawid Kubacki? Unikalne zdjęcia ze szkoły i dzieciństwa, prawdziwa perełka!

2022-02-07 15:40

Dawid Kubacki to dziś gigant skoków narciarskich. Kiedyś, jako kilkulatek, pierwsze skoki oddawał na skarpie obok szkoły. Dawid Kubacki, który w kapitalnym stylu wywalczył brązowy medal olimpijski, w szkole był bardzo pilnym, spokojnym uczniem. Nikt jednak wówczas nie spodziewał się, że w ławce obok siedzi przyszły medalista olimpijski z Pekinu. Zobaczcie zdjęcie z młodości Dawida Kubackiego!

Dawid Kubacki brązowym medalistą igrzysk olimpijskich w Pekinie

W niedzielę cała Polska była szczęśliwa z powodu fantastycznego występu Dawida Kubackiego. Przy okazji poprzednich sukcesów naszego skoczka „Super Express” odwiedził szkołę podstawową w Nowym Targu, do której uczęszczał Dawid. W klasach 4, 5 i 6 jego wychowawczynią była Anna Dziatkowicz, która w rozmowie z „Super Expressem” podkreślała, że Dawid był sumiennym uczniem. - Uczyłam go przyrody. Był grzeczny, bardzo dobrze przygotowany. Ja mu nigdy nie postawiłam jedynki i z tego co pamiętam, od innych nauczycieli też nie dostał. Tak pracował, że nie było mu za co jej wlepić. Zawsze miał czerwony pasek, wszystko było na tip-top. Można go stawiać za wzór – mówiła pani Dziatkowicz.

Przeczytaj także: Mocne słowa mediów po medalu Kubackiego. Są wściekli na sędziów, rywale grzmią na jury

Dawid Kubacki wychował się w Nowym Targu

Niedaleko szkoły można znaleźć skarpę, na której pierwsze skoki oddawał Kubacki. Zresztą Kubacki wychował się na nowotarskim osiedlu „Na Skarpie”. Ale nauki nigdy nie zaniedbywał. - Był energicznym chłopcem i zdarzało się, że człowiek czasem upomniał. Pewnie nie tylko ja. Natomiast jedno upomnienie zawsze wystarczyło. Miałam urwisów w klasie, a Dawid starał się trzymać z daleka od rozróbek. Jeśli miał pobroić, to w sposób sympatyczny. Był lubianym chłopcem, miał sporo kolegów. Uśmiechnięty, zadowolony z życia, do osiłków się nie zaliczał – wspomniała pani Dziatkowicz.

Zobacz także: Znany lekarz tłumaczy, czemu Chińczycy testują kurtki, narty i klamki. Szczere słowa o IO Pekin 2022

W galerii poniżej możecie zobaczyć urocze zdjęcia z dzieciństwa Dawida Kubackiego

Sonda
Czy lubisz Dawida Kubackiego?
Dawid Kubacki SZCZERZE o ojcostwie. Żona skoczka może liczyć na wielkie wsparcie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze