Katastrofalne wieści przed igrzyskami w Pekinie! Problemy reprezentantów Polski, spełnia się czarny scenariusz

2022-01-28 11:34
Natalia Czerwonka
Autor: PAWEL SKRABA / SUPER EXPRESS Natalia Czerwonka

Już niedługo polscy sportowcy rozpoczną kolejne olimpijskie zmagania. W połowie minionego roku dopingowaliśmy naszych na letnich igrzyskach w Tokio, teraz zaś liczymy na niemniejsze emocje na zimowych igrzyskach w Pekinie. Niestety, ta niezwykle prestiżowa impreza jeszcze się nie rozpoczęła, a Polacy muszą zmagać się z pierwszymi problemami. Część zawodników, która dotarła już do Chin, na razie nie może udać się do wioski olimpijskiej.

Zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie rozpoczną się już 4 lutego. Część polskich zawodników udała się tam już teraz, inni, tak jak skoczkowie narciarscy, dołączą do kadry później. Obecnie głównym problemem niemal każdej reprezentacji jest koronawirus. Już kilku sportowców zostało wykluczonych z powodu zakażenia koronawirusem (z polskiej kadry odpadła 17-letnia biegaczka narciarska Zuzanna Fujak). Okazuje się, że problemy pojawiają się nie tylko przed wylotem, ale również po dotarciu na miejsce. Tak jest w przypadku czwórki polskich członków reprezentacji – Natalii Czerwonki, Magdaleny Czyszczoń, Arkadiusza Skonecznego i Huberta Krysztofiaka. Cała czwórka otrzymała pozytywne testy na koronawirusa i musi udać się na izolację.

Adam Małysz nie leci do Pekinu! Tajemnicze tłumaczenia dyrektora PZN, kibice będą zaniepokojeni

Sonda
Czy polscy skoczkowie zdobędą medal na igrzyskach w Pekinie?

Złe informacje z Pekinu, członkowie reprezentacji musza udać się na izolację

O zakażeniach poinformował na Twitterze Konrad Niedźwiedzki, dyrektor sportowy Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego. – Czworo członków Reprezentacji, którzy przyjechali wczoraj do wioski w Pekinie otrzymało pozytywne wyniki na COVID-19. Natalia Czerwonka, Magdalena Czyszczoń, Arkadiusz Skoneczny i Hubert Krysztofiak zostaną odizolowani i po uzyskaniu dwóch negatywnych testów wrócą do wioski – napisał Niedźwiedzki.

Pekin 2022. Trener Jan Szturc: - Marzę, by Kamil Stoch eksplodował w Pekinie

Cała czwórka musiała opuścić wioskę i udać się do hotelu na izolację. Aby wrócić do wioski muszą uzyskać dwa negatywne testy PCR w ciągu dwóch kolejnych dni. – Wszyscy czują się dobrze! Członkowie Reprezentacji przebywają już w hotelu, w którym przejdą izolacje. Zostaną w nim do momentu uzyskania dwóch negatywnych testów PCR, w ciągu dwóch kolejnych dni – napisał dyrektor sportowy PZLS.

Okazuje się jednak, że to nie koniec zakażeń. Jak poinformował PKOl, zakażony koronawirusem jest także członek ekipy technicznej reprezentacji biathlonu Maciej Nędza-Kubiniec, zakwaterowany poza wioską olimpijską, a także lekarz Krzesimir Sieciech. Także ta dwójka przebywać będzie w izolacji do czasu otrzymania negatywnych wyników testów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze