Pekin 2022. Dawid Kubacki kończy kwarantannę. Piotr Żyła ledwo ją zaczął

2022-01-21 18:27
Dawid Kubacki
Autor: Cyfra Sport Dawid Kubacki

Bezobjawowo przechodzi chorobę Covid Dawid Kubacki (32 l.). W sobotę zakończyć ma kwarantannę. Powinien wystartować za tydzień w Pucharze Świata w Willingen.

W sobotę kończy się przymusowa kwarantanna sanitarna Dawida Kubackiego (32 l.). Mistrz świata 2019 przechodzi bezobjawowo chorobę Covid-19. Po niedzieli najprawdopodobniej będzie mógł wejść na rozbieg skoczni.

Pozytywny wynik testu Kubackiego wyszedł w czwartek 13 stycznia. Od tego dnia biegnie kwarantanna, która kończy się 22 stycznia. By zostać w niej zwolnionym, potrzebne są dwa kolejne testy negatywne. Skoczek z Nowego Targu zaczął je wykonywać już 20 stycznia, bowiem choroba przebiega bez objawów, a w takiej sytuacji testy w kierunku zwolnienia z kwarantanny można rozpocząć po siódmym dniu.

W nadziei, że wszystko pójdzie po myśli Dawida, po niedzieli będzie mógł podjąć trening skoków, a w czwartek 27 stycznia poleci wraz z ekipą olimpijską do Niemiec. Ostatni Puchar Świata przed igrzyskami olimpijskimi, na skoczni K130 w Willingen, zaplanowano na dni 28-30 stycznia.

Tam też, w dniach 28 i 29 stycznia, mają być wykonane dwa testy antycovidowe uprawniające do startu w igrzyskach.

31 stycznia z Frankfurtu nad Menem nasza „czysta” reprezentacja w skokach narciarskich polecieć ma do liniami Air China do Pekinu. W tym gronie powinien znaleźć się Piotr Żyła. O ile zdąży odbyć kwarantannę i uzyskać negatywne wyniki testów kwalifikujących do igrzysk. Jeżeli nie zdąży, w grę wchodzi jego podróż w pierwszych dniach lutego, z Warszawy albo z Frankfurtu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze