Piotr Michalski

i

Autor: PAWEŁ SKRABA/SUPER EXPRESS Piotr Michalski

Wspaniały występ Piotra Michalskiego! Medal był o włos, bronił na igrzyskach w Pekinie honoru Europy

2022-02-12 11:10

12 lutego podczas igrzysk w Pekinie jest dla wielu polskich kibiców dniem występu skoczków w konkursie na dużej skoczni. Wcześniej rozegrano jednak wiele innych konkurencji, a szczególne emocje wzbudził sprint na 500 m w łyżwiarstwie szybkim. Na starcie stanęło 3 Polaków, a najlepszy z nich – Piotr Michalski – włączył się do walki o medale! Ostatecznie przegrał brąz o 0,03 s. Triumfował Chińczyk, Gao Tingyu, który pobił rekord olimpijski w wyścigu z… Damianem Żurkiem.

W ostatnich latach rywalizacja panczenistów podczas igrzysk szczególnie emocjonowała polskich kibiców. W Vancouver i Soczi łyżwiarstwo szybkie przyniosło Polsce medale, ale już w Pjongczangu nie udało się kontynuować tych sukcesów. Przed startem w Pekinie trudno było oczekiwać, by któryś z zawodników mógł powtórzyć wyczyn np. Zbigniewa Bródki z 2014 roku, ale przede wszystkim polscy sprinterzy mają uznaną markę. Potwierdziło się to w sobotnim występie na 500 m, gdyż Piotr Michalski bronił honoru Europy i obok Kanadyjczyka, Laurenta Dubreuila, jako jedyny nawiązał walkę z fantastycznymi Azjatami.

Michal Doleżal zaniepokoił kibiców. Chodzi o Kamila Stocha, opowiedział o problemach polskiego skoczka

Sonda
Ile Polacy zdobędą medali na Igrzyskach w Pekinie 2022?

Piotr Michalski był o włos od medalu

Na starcie w Pekinie stanęło 30 najszybszych panczenistów świata, którzy zostali podzieleni na 15 par. Polacy byli rozstawieni dość wysoko, bowiem Damian Żurek startował w 7. parze, Marek Kania w 10., a, najszybszy z Biało-Czerwonych, Piotr Michalski w dwunastym zestawieniu. Rywalizacja o medale rozpoczęła się właśnie od siódmej pary, bowiem Żurek rywalizował z Gao Tingyu, który cztery lata temu wywalczył brąz. Teraz przed własną publicznością pobił rekord olimpijski i – jak się okazało – zdobył złoto z czasem 34,32 s!

Apoloniusz Tajner musiał pilnie interweniować w Pekinie! Stanowcza reakcja, prezes PZN wysunął mocne argumenty

Już start Żurka pokazał, że Polacy są przygotowani naprawdę świetnie. 22-latek osiągnął czas 34,73 s i zajął drugie miejsce, ale w stawce zostali najszybsi sprinterzy. Marek Kania ścigał się z Koreańczykiem, Cha Min-Kyu i przejechał 500 m w czasie 34,92 s, a jego rywal z Azji przegrał z prowadzącym Chińczykiem o zaledwie 0,07 s. Prawdziwe emocje przyniósł jednak występ Michalskiego, mistrza Europy. Narzeczony Natalii Maliszewskiej odpalił petardę i z czasem 34,52 s zajął trzecie miejsce, a za nim zostało tylko 6 zawodników. Ostatecznie dwóch z nich go wyprzedziło, choć różnice były minimalne. 27-latek przegrał brąz o 0,03 s, a czwarte miejsce o… 0,002 s.

Wyniki biegu na 500 m mężczyzn w łyżwiarstwie szybkim na IO w Pekinie:

1. Gao Tingyu Chiny 34,32 s OR

2. Cha Min-Kyu Korea Południowa 34,39 s

3. Wataru Morishige Japonia 34,49 s

4. Laurent Dubreuil Kanada 34,522 s

5. Piotr Michalski Polska 34,524 s

6. Kim Junho Korea Południowa 34,54 s

-----------------------------------------------

11. Damian Żurek 34,73 s

16. Marek Kania 34,92 s

Najszybszy polski panczenista Piotr Michalski marzy o medalu IO
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze