Piątkowe skoki w Zakopanem odwołane! Fatalne wieści dla kibiców

2022-01-14 17:47
Wielka Krokiew, Zakopane
Autor: Cyfra Sport Wielka Krokiew

Wielu fanów w Polsce już nie mogło się doczekać, gdy Puchar Świata znów zagości w naszym kraju. Tym razem skoczkowie przybili do Zakopanego, by rywalizować w konkursie indywidualnym oraz drużynowym. W piątek 14 miał odbyć się oficjalny trening, a po nim kwalifikacje do konkursu indywidualnego. Niestety, wiatr sprawił, że nawet treningu nie udało się dokończyć.

Skoki narciarskie to jedna z tych dyscyplin, która w dużej mierze jest zależna od warunków pogodowych, a przede wszystkim wiatru oraz opadów śniegu/deszczu. Mimo że fani są raczej przyzwyczajeni do tego, że pogoda potrafi spłatać figle zawodnikom, to informacja o odwołaniu skoków zawsze jest przykra. Niestety, nie udało się tego uniknąć także w Zakopanem, gdzie zawodnicy szykowali się do kolejnych zawodów Pucharu Świata. Na piątek 14 stycznia zaplanowano oficjalny trening oraz kwalifikacje. Wiatr był jednak na tyle silny, że trening musiał zostać przerwany, a później, bez żadnego przekładania na późniejsze godziny, podjęto decyzję o tym, że trening oraz kwalifikacje zostaną odwołane.

Nasza lewa stopa. Kamil Stoch nie traci nadziei. Dr Winiarski wyjaśnia: - Czerwona, bo się goi

Sonda
Czy Kamil Stoch sięgnie po czwarte złoto olimpijskie?

Piątkowe kwalifikacje do PŚ w Zakopanem odwołane. Podano nowy program

Jako że konkursy zostały zaplanowane na sobotę oraz niedzielę, organizatorzy postanowili piątkowe skoki przenieść na dni konkursowe. Podano już nowy program, który zakłada, że oficjalny trening rozpocznie się o 13:30 w sobotę i poprzedni konkurs drużynowy, zaś kwalifikacje odbędą się w niedzielę, przed konkursem indywidualnym.

Bolesne wyznanie ojca Stocha. Kamil ma poważnie cierpieć, mowa o wielkim smutku

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze