Pierwsze takie zawody w PŚ w skokach narciarskich. Walka w Rasnovie już się zaczęła

2020-02-21 7:35 AHN
Dawid Kubacki
Autor: EastNews Dawid Kubacki

Otwiera się nowy rozdział w historii europejskich skoków narciarskich. Najbliższe zawody Pucharu Świata będą pierwszymi, które odbędą się w rumuńskim Rasnovie.

Zbliżający się już do końca 41. sezon Pucharu Świata Pierwotnie lutowe zawody miały odbyć się w Stanach Zjednoczonych, na skoczni w Iron Mountain, jednak ponieważ Amerykanom nie udało się na czas przygotować tutejszej skoczni do zimowej rywalizacji, Międzynarodowa Federacja Narciarka zdecydowała powierzyć organizację konkursu Rumunii, gdzie światowa czołówka skoczków zawita po raz pierwszy w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zawodnicy, których gości w ten weekend położony u stóp Karpat Rasnov, jak dotąd mieli okazję rywalizować tutaj jedynie w ramach Letniego Grand Prix. Odbywały się tutaj także zawody Pucharu Świata kobiet.

Polscy skoczkowie pierwszy raz zmierzyli się ze skocznią Trambulina Valea Carbunarii – najmniejszym obiektem spośród wszystkich włączonych do Pucharu Świata w tym sezonie – już wczoraj. Tym razem bowiem kwalifikacje przeprowadzono już w czwartek, zaś na piątek i sobotę zaplanowano dwa konkursy indywidualne. Dla Polaków, szczególnie dla znakomitego w tym sezonie Dawida Kubackiego, zawody będą dobrą okazją, by umocnić swoją pozycję w pierwszej trójce w ramach klasyfikacji generalnej. Rasnov to już przedostatni przystanek przed finałowymi zmaganiami, które odbędą się w tym roku w Norwegii. Zapowiada się więc zaciekła walka.

Emisja w TV: 

Zawody Pucharu Świata w Rasnovie

Piątek 13.05 TVP Sport
piątek 13.45 TVP 1

sobota 12.00 TVP Sport
sobota 12.35 TVP 1

Najnowsze