Piotr Żyła niepokojąco o swoim zdrowiu. Walczy z bólem. Nie uwierzycie, jakie "lekarstwo" znalazł

2021-10-29 10:49
Piotr Żyła
Autor: Cyfra Sport Piotr Żyła

Piotr Żyła wciąż jest w wielkiej formie, co udowodnił podczas czwartkowych letnich mistrzostw Polski w Zakopanem. 34-latek zaprezentował się najlepiej z biało-czerwonych i oddał fantastyczne skoki, które pozwoliły mu sięgnąć po złoty medal. "Wiewiór" w swoim stylu skomentował wielki sukces, ale jednocześnie przyznał, że wciąż ma małe problemy zdrowotne. Szybko znalazł rozwiązanie na ból.

Choć zimowy sezon skoków narciarskich zbliża się wielkimi krokami, a za oknem jesień w pełni, polscy skoczkowie w czwartek rywalizowali w letnich mistrzostwach Polski. Impreza ta została przeniesiona z lipca, kiedy to pogoda nie pozwoliła na przeprowadzenie konkursów. Teraz nic nie stanęło na przeszkodzie i zawodnicy mogli powalczyć o medale.

Piotr Żyła w pięknym stylu wygrywa letnie mistrzostwo Polski! Zachwyty nad 17-latkiem

Piotr Żyła szczerze o zdrowiu. Jest mowa o bólu

Konkurs od początku stał na wysokim poziomie, a równych sobie nie miał Piotr Żyła. 34-latek popisał się fantastyczną formą i rewelacyjnymi skokami. Na obiekcie normalnym w pierwszej serii osiągnął 103,5 metra, a w rundzie finałowej poszybował o 2,5 metra dalej i nie pozostawił złudzeń, kto jest najlepszy w tym konkursie.

Nie uwierzycie, czym zajmuje się córka Piotra Żyły. Justyna wszystko zdradziła, nie mogła ukryć dumy

Na drugim miejscu uplasował się Klemens Murańka, a ex aequo na trzeciej lokacie sklasyfikowani zostali Dawid Kubacki oraz Tomasz Pilch. Żyła po zakończeniu rywalizacji w swoim stylu skomentował czwartkowy konkurs. - Spodziewałem się, że będę walczył o zwycięstwo, z takim nastawieniem przyszedłem dzisiaj na skocznię. Chciałem wygrać mistrzostwa Polski, podszedłem do nich na poważnie, co nie zawsze mi się zdarzało. Nowy obiekt, są lodowe tory, czuć już chłód. To znak, że trzeba się przygotować - powiedział w rozmowie z TVP Sport.

Sonda
Czy Piotr Żyła może być zaliczany do najlepszych skoczków w historii Polski?

Piotr Żyła znalazł lekarstwo na ból. Padniecie ze śmiechu

Piotr Żyła wyjawił również, że zmaga się z bólem kolana. - W kolanie mnie łupnęło. Nieraz tak mam, dlatego na treningach wolę skakać krócej. Czasami po dalekim locie odczuwam ból, ale tylko na igelicie, bo to twarda nawierzchnia - wyjawił mistrz świata z Oberstdorfu. Po chwili dodał, że ma "lekarstwo" na ból, którym jest... piwo. Trudno jednak polecić je innym zmagającym się z bólem.

- Wypiję jedno piwo i mi przejdzie - powiedział z uśmiechem złoty medalista mistrzostw Polski. Półżartem dodał również, że problemy mogą wynikać z nadmiaru kilogramów. Żyła obiecał jednak, że na sezon zimowy będzie już wszystko w porządku i wziął się za siebie, a wszystko po reprymendzie od Michala Doleżala.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze