Weronika Nowakowska-Ziemniak

Autor: Imago Sport and News/East News Weronika Nowakowska-Ziemniak

Pjongczang 2018: Weronika Nowakowska nie trafiła w medal. Wiatr rozdawał karty na strzelnicy

2018-02-10 14:29

Po emocjach związanych z biegiem narciarskim i występem Justyny Kowalczyk, drugą konkurencją, w której po cichu liczyliśmy na duża niespodziankę był biathlon. Weronika Nowakowska startowała w swojej koronnej konkurencji jaką jest sprint. Polka nie zdołała jednak wykazać się bezbłędnym strzelaniem, co w dzisiejszej rywalizacji było kluczem do sukcesu.

Wiatr to duży rywal nie tylko dla skoczków. Również biathloniści i biathlonistki mają utrudnione zadanie, jeśli podmuchy są bardzo silne. A tak było w Pjongczangu podczas sprintu kobiet. Bezbłędne strzelanie było kluczem do sukcesu, bowiem niemal wszystkie zawodniczki nie trafiły co najmniej w jednym strzale.

Nasze nadzieje medalowe związane były z Weroniką Nowakowską. Polka w 2015 roku zdobyła w tej konkurencji srebrny medal mistrzostw świata. Reprezentantka biało-czerwonych wystartowała na początku rywalizacji. Podczas pierwszego strzelania w pozycji leżącej spudłowała raz i znalazła się w drugiej dziesiątce wyścigu.

Nie lepiej było również podczas drugiej wizyty na strzelnicy. Nowakowska także pomyliła się raz i straciła szansę na medal. Ostatecznie zajęła 34. miejsce, co nie jest dobrym prognostykiem przed biegiem na dochodzenie, gdzie liczą się różnice ze sprintu. Mistrzynią olimpijską została Niemka, Laura Dahlmeier, srebro zdobyła Marte Olsbu z Norwegii, a brązowy krążek padł łupem Czeszki, Veroniki Vitkowej.

Pozostałe Polki również były na odległych miejscach. Magdalena Gwizdoń zepsuła drugie strzelanie, nie trafiając trzykrotnie i zajęła 56. miejsce, Krystyna Guzik z jednym pudłem była najlepsza z biało-czerwonych i wylądowała na 28. pozycji a Monika Hojnisz z trzema niecelnymi strzałami była na 45. pozycji.