Podopieczny Horngachera POZAZDROŚCIŁ Kubackiemu. Chce naśladować polskiego mistrza

2020-10-17 21:58 mso
Andreas Wellinger
Autor: Cyfrasport Andreas Wellinger

Od dawna wiadomo, że Dawid Kubacki pasjonuje się nie tylko skokami narciarskimi, ale także innymi formami "latania". Mistrz świata zachwyca się modelarstwem, a także rozpoczął kurs na pilota. Niedługo po nim, tym samym zajął się także reprezentant Niemiec i podopieczny Stefana Horngachera, Andreas Wellinger.

Nie od dziś wiadomo o wielkim zainteresowaniu Dawida Kubackiego nie tylko lotami na nartach, ale także w przeróżnych maszynach. Od wielu lat zajmuje się modelarstwem, ma też kurs szybowcowy, a niedawno miał okazję zasiąść za sterami odrzutowca, choć na razie tylko w roli asystenta pierwszego pilota.

Kamil Stoch ma kłopoty ze zdrowiem! Nie wystartuje w prestiżowych zawodach

Stało się to triumfie w Turnieju Czterech Skoczni na lotnisku w Mielcu Dawid Kubacki polatał sobie szkolno-treningowym wojskowym samolotem TS-11 Iskra. To pierwszy polski samolot z silnikiem odrzutowym. Projekt powstał w końcu lat 50-tych, a współcześnie do zdolności latania przywróciła go Fundacja Czerwone Skrzydła. To dzięki niej mistrz narciarskich skoków mógł poczuć się jak pilot odrzutowca.

Okazuje się, że w ślady naszego mistrza świata idzie także podopieczny Stefana Horngachera, Andreas Wellinger. - Mam za sobą dziesięć godzin latania. Wykonałem już pierwsze lądowanie samodzielnie, chociaż było wyboiście - powiedział na łamach portalu Sport.de.

Wellinger to czterokrotny medalista olimpijski. Na swoim koncie ma ma dwa złote krążki z Soczi (drużynowa) i Pjongczangu (indywidualnie), a także dwa kolejne srebra z 2018 roku (indywidualnie i drużynowo).

Najnowsze