Severin Freund

i

Autor: CyfraSport Severin Freund

Podopieczny Stefana Horngachera podjął radykalną decyzję. Mistrz olimpijski kończy karierę

2022-03-27 16:14

Wiele emocji towarzyszyło tej zimy Pucharowi Świata w skokach narciarskich. Wielkim triumfatorem i zdobywcą Kryształowej Kuli został Ryoyu Kobayashi. Do regularnych startów powrócił za to Severin Freund, który w ostatnim czasie zmagał się z problemami zdrowotnymi. Podopieczny Stefana Horngachera podjął jednak w końću bardzo trudną i radykalną decyzję. Mistrz olimpijski zakończył karierę.

Życie sportowców często potrafi być bardzo długie. Zdarza się, że zawodnicy przeciągają przygodę ze sportem jak tylko długo mogą. Inni muszą zakończyć ją przedwcześnie z powodów zdrowotnych. Przygoda Freunda mogłaby jeszcze potrwać, ale ten zdecydował się odłożyć narty. Niemiecki skoczek narciarski Severin Freund postanowił zakończyć karierę. Utytułowany 33-latek, którego na długo zatrzymały kontuzje, o swojej decyzji poinformował w niedzielę, przy okazji wieńczących sezon 2021/22 Pucharu Świata zawodów w Planicy. Mistrz olimpijski został pożegnany przez kolegów z drużyny.

NIE PRZEGAP! Ryoyu Kobayashi wygrywa Kryształową Kulę! Polacy znów bez podium w Planicy

Severin Freund kończy karierę. Jakie miał osiągnięcia?

Największe sukcesy Freunda przypadają na sezon 2014/15. Wówczas w Falun zdobył indywidualnie złoty i srebrny medal mistrzostw świata. Następnie sięgnął po Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Przy identycznym dorobku punktowym o jego zwycięstwie nad Słoweńcem Peterem Prevcem zadecydowała większa liczba wygranych konkursów w sezonie.

QUIZ. Kasina Wielka, Ząb czy Żywiec. Skąd pochodzą polskie gwiazdy?

Pytanie 1 z 13
Zaczynamy od czegoś bardzo prostego! Skąd pochodzi Kamil Stoch?
Kamil Stoch i świetne wieści

W kolekcji ma także m.in. złoty medal igrzysk w Soczi (2014) wywalczony w konkursie drużynowym, a także tytuł mistrza świata w lotach (2014).

Severin Freund - problemy ze zdrowiem

Kontuzje zaczęły go prześladować w 2017 roku. W trakcie sześciu miesięcy dwukrotnie zerwał więzadła krzyżowe w kolanie. Potem pojawiały się też inne urazy i w efekcie do regularnego skakania wrócił dopiero w 2020 roku. W ubiegłym roku zdołał z kolegami z drużyny zdobyć złoty medal mistrzostw świata w Oberstdorfie, a w bieżącym, także drużynowo, srebrny MŚ w lotach w Vikersund.

NIE PRZEGAP! Tajemnicze zniknięcie Adama Małysza. Stało się to nagle. Na jaw wyszła cała prawda o wyjeździe legendy

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Rybusa i Szymańskiego! Dostało im się za grę dla Rosji | Futbologia
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze