PŚ Rasnov: Dawid Kubacki zmaga się z chorobą. Ma ona wpływ na dyspozycję Polaka

2020-02-20 14:34 DaO
Dawid Kubacki
Autor: East News Dawid Kubacki

Przed nami kolejny weekend ze skokami narciarskimi. Zawodnicy przenieśli się do rumuńskiego Rasnova, gdzie zawody Pucharu Świata odbędą się po raz pierwszy w historii. Program konkursów został ułożony dość nietypowo, bo kwalifikacje odbyły się w czwartek. Okazuje się, że Dawid Kubacki o udział w konkursie walczył mocno przeziębiony.

Rasnov jeszcze nigdy nie znalazł się w kalendarzu Pucharu Świata. Skoczkowie z obiektem w tej miejscowości mieli jednak okazję zapoznać się podczas Letniego Grand Prix w 2018 roku. Teraz przyszedł czas na próbę generalną. Na skoczni normalnej odbędą się dwa konkursy indywidualne, które zaplanowano na piątek i sobotę. W czwartek natomiast skoczkowie rywalizowali w kwalifikacjach.

W tych Polacy znów spisali się całkiem poprawnie. Jedynie Paweł Wąsek nie zdołał wywalczyć sobie awansu. W pierwszej dziesiątce znalazł się i Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Okazuje się, że 29-latek musiał walczyć nie tylko z przeciwnikami, ale także z własnym organizmem. Zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni zmaga się bowiem z silnym przeziębieniem.

- Nie jestem w stuprocentowej dyspozycji, ale nie ma tragedii. Trochę się pochorowałem w ostatnim czasie i próbuję się doleczyć. Dlatego, zważywszy na sytuację, to było w porządku - wyjawił Kubacki cytowany przez portal onet.pl. Ze względu na problemy ze zdrowiem Polak nie weźmie udziału w treningu, który Michal Doleżal zaplanował na czwartkowe popołudnie. Czeski szkoleniowiec ma nadzieję, że po krótkim odpoczynku Kubacki szybciej wróci do zdrowia i w konkursach ponownie powalczy o pełną pulę.