PŚ Zakopane 2020: Fani mogą nie dotrzeć na zawody! Ta informacja ROZWŚCIECZY kibiców!

2020-01-20 9:55 DaO
Wielka Krokiew
Autor: Tomasz Radzik/Super Express

Największe zimowe święto sportowe w Polsce zbliża się wielkimi krokami. Puchar Świata w Zakopanem jak zwykle cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony kibiców. Ci do stolicy polskich Tatr w najbliższy weekend będą ściągać z każdego zakątka kraju. Problem w tym, że mogą mieć ogromne kłopoty z dotarciem na Wielką Krokiew. Wszystko przez protest, który ma być zorganizowany na drodze do Zakopanego.

Weekend 24-26 stycznia będzie zdominowany przez skoki narciarskie. Choć zawody rozgrywane są co tydzień, to konkursy w Zakopanem są wyjątkowe. Zawodnicy ze wszystkich reprezentacji przyznają, że w zimowej stolicy Polski czują się doskonale, a atmosfera jest niepowtarzalna. Kolejną okazję na przeżycie niesamowitych chwil będą mieli podczas konkursu indywidualnego i drużynowego, które są zaplanowane na najbliższy weekend.

Biletów na zawody nie ma już od dawna. Szczątkowe ilości zostały na piątkowe kwalifikacje, ale aby je zdobyć trzeba się pośpieszyć. Wszyscy którzy wybierają się na Wielką Krokiew dostali niedawno fatalną informację. Jak podaje "Gazeta Krakowska" na sobotę 25 stycznia zaplanowano protest w Krzyszkowicach. Ten może bardzo utrudnić dotarcie do Zakopanego.

Protest ma polegać na chodzeniu po przejściu dla pieszych na drodze prowadzącej do Zakopanego, co będzie powodowało wstrzymanie ruchu, a co za tym idzie ogromne korki. Mieszkańcy Krzyszkowic chcą w ten sposób zwrócić uwagę na potrzebę wybudowania bezkolizyjnego skrzyżowania drogi powiatowej z drogą krajową. Planowo rozpoczęcie budowy ma mieć miejsce za dwa lata, ale mieszkańcy chcą wymóc na władzach wcześniejszą budowę.

Najnowsze