Halvor Egner Granerud

i

Autor: AP PHOTO Halvor Egner Granerud

Raw Air

Stefan Kraft wygrywa ostatni konkurs Raw Air! Halvor Egner Granerud najlepszy w całym cyklu, najlepszy z Polaków Stoch na 8. miejscu

2023-03-19 17:48

To był ostatni konkurs w cyklu Raw Air. Po pierwszej serii na prowadzeniu był Halvor Egner Granerud, na drugiej pozycji znajdował się Stefan Kraft, a trzeci był Domen Prevc. W finałowej serii role się odwróciły i to ostatecznie Austriak wygrał konkurs, ale w całym cyklu najlepszy okazał się Norweg. Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch uplasował się na 8. pozycji. Niestety z przyczyn osobistych nie wystąpił Dawid Kubacki.

To już ostatni konkurs w ramach cyklu Raw Air. O zwycięstwo walczy Halvor Egner Granerud oraz Stefan Kraft, choć to Norweg jest w roli faworyta, ponieważ ma przewagę niespełna 30-sto punktową przewagę nad Austriakiem. Niestety w zawodach nie wystąpi Dawid Kubacki, który zrezygnował ze startu z przyczyn osobistych, a warto przypomnieć, że Polak nadal miał szansę na wywalczenie trzeciego miejsca. 33-latek zajmuje 4. lokatę, a do trzeciego Anze Laniska przed kwalifikacjami miał stratę 13,6 pkt. Początek konkursu w Vikersund jest zaplanowany na godzinę 16:00, zaraz po prologu.

Najnowsze