Rywale ZMIAŻDŻENI przez Stocha. Patrzą i nie wierzą, takiej DEKLASACJI się nie spodziewali

2021-02-22 12:22 kkn
Kamil Stoch
Autor: East News Kamil Stoch

Jeszcze przed kilkoma tygodniami można było mieć uzasadnione obawy, co do formy polskich skoczków narciarskich przed zbliżającymi się mistrzostwami świata. Niepokojąco wyglądały przede wszystkim skoki Kamila Stocha, który zajmował odległe jak na siebie lokaty. Jeden aspekt jednak się nigdy nie zmieniał i mistrz olimpijski może pochwalić się ogromną przewagą nad rywalami.

"Stabilizacja" to słowo klucz dla Kamila Stocha w obecnym sezonie. Bo gdyby udało się ją osiągnąć, to skoczek z Zębu mógłby niemal w każdym konkursie stawać na podium i być może biłby się z Halvorem Egnerem Granerudem o Kryształową Kulę. Stabilizacji jednak mocno brakuje, co widać po miejscach zajmowanych przez Stocha w tym sezonie. W jednym tygodniu Polak potrafi być na czołowych lokatach, a kilka dni później ma problem, aby przebić się do pierwszej dwudziestki.

Nadciąga całkowita KATASTROFA. Skoczkowie patrzą na to z przerażeniem. Ta fala ZMIECIE wszystko?

Jasna DEKLARACJA Kamila Stocha. Jest tego całkowicie PEWNY, jest tylko jeden SZCZEGÓŁ.

Sam Stoch wielokrotnie podkreślał, że takie wahania formy wynikają przede wszystkim z problemów związanych z pozycją najazdową. Bo mistrz olimpijski traci niekiedy na progu nawet około 1 km/h do najlepszych zawodników, co przekłada się na odległość. Gdy w tym aspekcie wszystko wygląda dobrze, loty Stocha są dalekie. Jedno jednak nie zmienia się bez względu na odległość.

Pupilek Horngachera znów się WŚCIEKNIE, gdy zobaczy jak wiele dzieli go od Stocha. Te liczby to KOSMOS!

A chodzi o styl naszego reprezentanta. Ten jest nienaganny i sędziowie zawsze oceniają jego skoki wysoko. Zwłaszcza, gdy ląduje daleko. Potwierdza to statystyka, którą na Twitterze zaprezentował Adam Bucholz z portalu skijumping.pl. - Kamil Stoch był najwyżej ocenianym zawodnikiem PŚ w Rasnovie, inkasując za każdy skok min. 57 pkt. za styl - czytamy we wpisie. To dobry prognostyk przed mistrzostwami świata, bo na skoczni normalnej, na jakiej skoczkowie rywalizowali w Rasnovie, noty mogą mieć ogromne znaczenie w kontekście walki o medale. A jeśli Stoch będzie latał tak daleko jak w Rumunii, znów może być na ustach wszystkich. Patrząc na noty innych zawodników z czołówki trzeba jasno przyznać, że Polak deklasuje rywali pod tym względem. Zapewne niektórym będzie ciężko uwierzyć, że przewaga jest aż tak znacząca.

Najnowsze