Skoki narciarskie, PŚ w Engelbergu: Małysz trzeci - drugi raz z rzędu na podium! Trójka Polaków w pierwszej 10.

2010-12-19 17:10

Adam Małysz znów stanął na podium Pucharu Świata. Polak po pierwszej serii skoków zajmował dopiero 17. pozycję, jednak po drugim skoku na odległość 137 metrów awansował na trzecie miejsce! Doskonale zaprezentowali się również Stafan Hula i Kamil Stoch, którzy zajęli odpowiednio siódme i dziewiąte miejsce.

Drugi konkurs w szwajcarskim Engelbergu przebiegał pod dyktando kapryśnej aury. Wiatr bardzo często zmieniał kierunek, co doskonale widać było po wynikach pierwszej serii. Adam Małysz był dopiero 17. natomiast na Stafan Hula wylądował na 4. miejscu. Do drugiej tury skoków awansował też Kamil Stoch, który zamykał pierwszą 10.

Przeczytaj koniecznie: Skoki narciarskie - PŚ w Engelbergu: Małysz na drugim miejscu! Wygrał Thomas Morgenstern

Druga seria odbywała się już w bardziej przewidywalnych warunkach, dlatego faworyci awansowali. Nikt się chyba jednak nie spodziewał, że Adam Małysz stanie na podium. Polak pokazał jednak formę z czasów swoich największych sukcesów. Skoczył na odległość 137 metrów i doleciał do podium.

W drugim konkursie w Engelbergu triumfował Andreas Kofler, który miał szczęście do wiatru zarówno w pierwszej jak i drugiej serii. Drugi był lider Pucharu Świata Thomas Morgenstern. Hula i Stoch zakończyli zawody odpowiednio na siódmej i dziewiątej pozycji.