Stefan Horngacher

i

Autor: East News Stefan Horngacher

Stefan Horngacher stał nad przepaścią. Klęska była blisko, legendarny trener zdradził wszystko

2022-04-23 12:52

Olimpijski sezon w skokach narciarskich dobiegł końca i na jaw zaczęły wychodzić kulisy pracy gwiazd tej dyscypliny. Ostatni weekend sezonu w Planicy przyniósł prawdziwą burzę w polskich skokach, ale okazuje się, że reprezentacja Polski nie była jedyną, w której panowała napięta atmosfera. Niemcy długo zastanawiali się nad dalszą współpracą ze Stefanem Horngacherem, o czym opowiedział jeden z kandydatów na jego zastępstwo!

W ostatnich tygodniach kibice skoków w Polsce żyli przede wszystkim rozstaniem z Michalem Doleżalem, które wywołało spore zamieszanie. Do publicznej wiadomości zaczęły wyciekać brudy z szatni, a w mediach otwarcie mówi się m.in. o konflikcie Adama Małysza z Kamilem Stochem. Także wybór następcy wzbudził wiele kontrowersji, gdyż Polski Związek Narciarski przeczył sam sobie. Informację o podpisaniu kontraktu z Thomasem Thurnbichlerem szybciej przekazali Austriacy, a nawet... Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS). Dla byłego asystenta reprezentacji Austrii jest to pierwsza tak poważna praca i podszedł do niej z ogromnym zapałem. Okazuje się, że było blisko, a nie byłby on jedynym nowym szkoleniowcem w czołówce skokowych reprezentacji.

Wspaniałe wiadomości o Ewie Bilan-Stoch! Ta radosna informacja może zmienić jej życie

W galerii poniżej dowiesz się, jaki stosunek do religii ma Kamil Stoch:

Horngacher balansował na granicy klęski

Przez pewien czas głośnym nazwiskiem w kontekście zastąpienia Doleżala był Mika Kojonkoski. Legendarny trener prowadził rozmowy z Adamem Małyszem, ale szybko uznano, że nie ma szans na porozumienie. Fin ostatecznie wrócił do ojczyzny, gdzie zamierza pomóc w odbudowie dyscypliny, ale zdradził, że prowadził rozmowy nie tylko z Polską. W rozmowie z portalem iltalehti.fi ujawnił, że był blisko zastąpienia Stefana Horngachera!

Były podopieczny Horngachera wreszcie zabrał głos! Miał do przekazania ważną wiadomość, szczery wpis niemieckiego skoczka

Sonda
Czy Thomas Thurnbichler będzie dobrym następcą Michala Doleżala?

- Były realne i możliwe alternatywy - powiedział Kojonkoski, mając na myśli oferty z Polski i Niemiec. Horngacherowi kończyła się po olimpijskim sezonie umowa, którą podpisał w 2019 r. Niemiecka federacja długo zastanawiała się, czy ją przedłużyć, ale ostatecznie zdecydowała się kontynuować współpracę z Austriakiem. Tym samym zachował on posadę, a Kojonkoski wrócił do Finlandii, w której pracował już w latach 1999-2002. Szczególne uznanie zdobył nieco później, gdy przez 9 lat prowadził z sukcesami Norwegię.

Dawid Kubacki o zakończonym sezonie olimpijskim
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze