Piotr Żyła

i

Autor: CyfraSport Piotr Żyła

Straszny wypadek polskiego skoczka w Wiśle. Wściekły Piotr Żyła był cały we krwi [ZDJĘCIA]

2021-12-05 8:17

Kibice nie mogli się doczekać, by znowu w Polsce przy niemal komplecie publiczności oglądać rywalizację najlepszych skoczków świata. 4 i 5 grudnia w Wiśle zobaczymy najlepszych zawodników z niemal wszystkich kontynentów. Niestety, obiekt im. Adama Małysza potrafił już czasem płatać figla. Dość boleśnie przekonał się o tym Piotr Żyła, który dwa lata temu uderzył w zeskok. Skończył we krwi.

Puchar Świata w Wiśle wzbudza wielkie emocje! Po słabym starcie sezonu skoczkowie pojawią się na pierwszych dwóch z czterech konkursów w Polsce tej zimy. Na skoczni imienia Adama Małysza z pewnością nie zabraknie olbrzymich emocji. W sobotę fani śledziić będą losy rywalizacji drużynowej, a w niedzielę odbędzie się konkurs indywidualny. Niestety, nie zawsze próby Biało-czerwonych kończyły się dobrze. I to, mimo że znają ją przecież doskonale! Piotr Żyła w 2019 roku zaliczył fatalny upadek. Cała twarz była we krwi!

NIE PRZEGAP! Apoloniusz Tajner nie krył co myśli o pracy Doleżala. Istotna uwaga o przyszłości

Puchar Świata w Wiśle: Upadek Piotra Żyły

W 2019 roku, niestety, wariowały warunki pogodowe. Skoczkowie nie mogli rywalizować w równych warunkach, przez co momentami było naprawdę groźnie. Na własnej skórze przekonał się o tym Piotr Żyła. Popularny "Wiewiór" po swojej próbie huknął o zeskok i skończył z całą zakrwawioną twarzą. Szybko podniósł się z ziemi i zaczął iść w stronę strefy technicznej. Wtedy doskonale było widać całe obrażenia.

Zobacz galerię zdjęć ze strasznym wypadków skoczków narciarskich. Kliknij i sprawdź!

Puchar Świata: Jak skaczą Polacy? Klasyfikacja generalna

Niestety, ten sezon nie jest na razie dobry dla polskich kibiców. Tylko dwukrotnie oglądaliśmy Polaków w pierwszej dziesiątce konkursów. Za każdym razem dokonywał tego Kamil Stoch, który w Niżnym Tagile był piąty, a tydzień później w Ruce zajął ósme miejsce. Podopieczni Michala Doleżala mają spore problemy z awansem do drugiej rundy…

NIE PRZEGAP! Szef TVP Sport ostro o skokach narciarskich w TVN. Grzmi: "Tymczasowa polityczna fanaberia"

Liderem klasyfikacji generalnej jest Karl Geiger, który zebrał 305 punktów. Drugie miejsce zajmuje Anże Lanisek z 53 punktami straty. Podium uzupełnia Markus Eisenbichler, który zgromadził 192 oczka. Najwyżej z Polaków na trzynastym miejscu jest Kamil Stoch, który traci do lidera 228 punktów.

QUIZ. Kasina Wielka, Ząb czy Żywiec. Skąd pochodzą polskie gwiazdy?

Pytanie 1 z 13
Zaczynamy od czegoś bardzo prostego! Skąd pochodzi Kamil Stoch?
Kamil Stoch i świetne wieści
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze