Tragiczny wypadek w Alpach

Ten wpis Justyny Kowalczyk o zmarłym mężu rozrywa serce. Wspólne zdjęcie i słowa, które mówią wszystko

2023-05-19 5:17

Tragiczne wieści zostały przekazane przez DTS24.pl i Tatromaniak.pl w czwartek. W fatalnym wypadku w Alpach zginął Kacper Tekieli, alpinista i mąż Justyny Kowalczyk. Całe środowisko żegna mężczyznę z ogromnym bólem serca. Poruszające wpisy publikuje w mediach społecznościowych także Justyna Kowalczyk. W czwartkowy wieczór opublikowała wspólne zdjęcie i dodała kilka słów od siebie.

W te informacje wciąż wiele osób nie może uwierzyć. Jak poinformowały w czwartek portale DTS24.pl i Tatromaniak.pl, w Alpach zginął Kacper Tekieli, znany alpinista, a prywatnie mąż polskiej olimpijki Justyny Kowalczyk. Ukochany legendy polskiego sportu udał się w Alpy z ambitnym planem zdobycia wszystkich tamtejszych czterotysięczników. Tekieli napotkał na swojej drodze lawinę. Dłuższy brak kontaktu z Justyną Kowalczyk miał sprawić, że utytułowana biegaczka narciarska poprosiła o pomoc znanego polskiego narciarza wysokogórskiego, Andrzeja Bargiela.

Ten wpis Justyny Kowalczyk rozrywa serce. Wspólne zdjęcie i kilka słów

Dyrektor Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki Jerzy Natkański potwierdził w rozmowie z "Super Expressem", że Tekieli wspinał się w środę sam i przez dłuższy czas nie miał kontaktu z bliskimi. To wtedy rozpoczęto poszukiwania alpinisty. Niestety, w czwartkowy poranek odnaleziono lawinisko razem z ciałem Polaka.

Justyna Kowalczyk pożegnała męża w czwartek dwoma wpisami w mediach społecznościowych. - Był najcudowniejszy - napisała na oficjalnym profilu na Facebooku.

To Justyna Kowalczyk zaalarmowała o zaginięciu męża. Nowe informacje

Po kilku godzinach polska narciarka dodała także wpis na Instagramie, publikując wspólne zdjęcie z uśmiechniętym Kacprem Tekielim. - Był moim wszystkim - dodała na tym portalu społecznościowym.

Kowalczyk-Tekieli wyszła za mąż za alpinistę we wrześniu 2020 roku. Praktycznie dokładnie rok później, ich syn Hugo przyszedł na świat. Przez kilkanaście dni cała rodzina przebywała w Alpach, gdzie Tekieli rywalizowała o zdobycie 82 czterotysięczników regionu. Podczas tej wyprawy udało jej się już zdobyć góry takie jak Allalinhorn (4027 m n.p.m.), Strahlhorn (4190 m n.p.m.) i Rimpfischhorn (4199 m n.p.m.). Niestety, wszystko zakończyło się tragicznie na szczycie Jungfrau...

Justyna Kowalczyk - osiągnięcia

Justyna Kowalczyk ma na swoim koncie pięć medali olimpijskich, w tym dwa złote, jeden srebrny i dwa brązowe. W mistrzostwach świata zdobyła aż osiem medali, w tym dwa złote, trzy srebrne i trzy brązowe. Nie tylko to, aż cztery razy z rzędu triumfowała w prestiżowym Tour de Ski. Dodatkowo, Justyna Kowalczyk zdominowała Puchar Świata, zdobywając go czterokrotnie w punktacji generalnej i odnosząc imponujące 50 indywidualnych zwycięstw.

Justyna Kowalczyk przerwała milczenie. Pierwsze słowa po śmierci męża. Łzy same napływają do oczu

QUIZ: Czy rozpoznasz polskich mistrzów świata?

Pytanie 1 z 12
Kim jest ten sportowiec?
QUIZ: Kim jest ten sportowiec?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze