Thomas Thurnbichler

i

Autor: Twitter/Polski Związek Narciarski Thomas Thurnbichler

Thomas Thurnbichler nie wytrzymał po tym pytaniu dziennikarzy. Prosił o litość, to już było za dużo

2022-04-11 11:27

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski przekonał się już, że zainteresowanie skokami w naszym kraju jest naprawdę duże. Thomas Thurnbichler dopiero przyjechał do Krakowa, a już spotkało go poważne wyzwanie. Po tym pytaniu dziennikarzy TVP Sport prosił o litość. Przerosło to nawet jego! Mimo to, udało mu się odpowiedzieć prawidłowo.

W ostatnim czasie nie brakowało emocji wokół naszej kadry skoczków. Michal Doleżal pożegnał się z zespołem w dość przeciętnych nastrojach. Protestowali przeciwko temu Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki. To jednak na nic się zdało! Thomas Thurnbichler to nowy trener reprezentacji Polski w skokach narciarskich. Cel młodego Austriaka jest bardzo ambitny - powrót Biało-czerwonych na miejsce numer 1 w świecie sportów zimowych. Ma za sobą pierwszy test w Polsce. Zrobili mu go dziennikarze TVP Sport.

Thurnbichler prosił dziennikarzy TVP o litość

Thurnbichler to osoba obdarzona dużym poczuciem humoru i tak też podszedł do testu, który zgotowali mu Filip Czyszanowski i Michał Chmielewski. Pytali go kolejno, kto ma więcej zwycięstw Pucharze Świata, kto jako pierwszy Polak skoczył 200 metrów, kto jest rekordzistą Polski, czy jak się nazywa ryż z mięsem zawinięty w liść sałaty.

NIE PRZEGAP! Adam Małysz odsłonił kulisy rozmów z Thurnbichlerem. Porażka była o krok, zaskakujące wiadomości od legendy skoków

Ostatnie pytanie zdecydowanie go przerosło. Dziennikarze TVP z przymrużeniem oka zapytali go o datę... bitwy pod Grunwaldem. To było za dużo. - Panowie, litości. Ale strzelam, że to był XV wiek - odpowiedział Austriak. Z pewnością na twarzy towarzyszył mu uśmiech, zwłaszcza, że w końcu trafił!

Dowiedz się więcej o rodzinie Michala Doleżala. Sprawdź szczegóły w galerii poniżej!

Thomas Thurnbichler przyznał, że chciałby mieć do dyspozycji polskiego asystenta. Czy rzeczywiście pojawi się w jego sztabie? Bardzo możliwe. - To kluczowa postać, aby cała kadra po nowemu miała zadziałać. Choćby po stronie komunikacyjnej. Ale pozwólcie, że na razie nie zdradzę jeszcze nazwiska tej osoby. Wiem jedno – że kto by to nie był, nie mam obaw o jakość jego pracy - przyznał w rozmowie z TVP Sport.

NIE PRZEGAP! Kim jest Thomas Thurnbichler?

Sonda
Czy Thomas Thurnbichler poprowadzi polskich skoczków do sukcesów?
Michal Doleżal o pożegnaniu z kadrą skoczków
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze