Thomas Thurnbichler

i

Autor: Cyfra Sport Thomas Thurnbichler

Szybkie wybory

Thurnbichler odkrył karty. Ważna decyzja w sprawie Stocha i spółki. Tym posunięciem mógł zaskoczyć kibiców

2022-11-09 13:29

Choć jeszcze sporo czasu do kolejnych konkursów Pucharu Świata w Ruce, to trener Thomas Thurnbichler już podał listę skoczków, którzy wybiorą się z nim na zawody w Finlandii. Austriacki szkoleniowiec, zgodnie z pulą FIS, powołał siedmiu zawodników.

– Co do czwórki zawodników nie było żadnych wątpliwości. Dawid jest liderem klasyfikacji Pucharu Świata, Piotrek w Wiśle zajął dwukrotnie miejsca w pierwszej dziesiątce, Kamil także w sobotnim konkursie był w top 10. Paweł Wąsek punktował dwukrotnie, więc tu sprawa także jest oczywista – komentuje w oficjalnym komunikacie Polskiego Związku Narciarskiego trener reprezentacji Thomas Thurnbichler.  

Pierwsze słowa Thomasa Thurnbichlera po PŚ w Wiśle. Ocenił Kubackiego, opisał kłopoty Stocha

Skoczkowie już rozpoczęli trzy tygodnie przerwy przed następną walką o punkty Pucharu Świata. Tym bardziej wielu może zaskakiwać tak szybko podjęta decyzja. Następne konkursy dopiero 26 i 27 listopada.

– Podjęliśmy decyzję o wyłonieniu składu na kolejne zawody stosunkowo wcześnie, ale chcemy jak najszybciej zebrać zawodników nominowanych do startu w Finlandii i rozpocząć pracę. Nie chodzi tylko o same treningi, ale też o zgranie zespołu i dobrą komunikację w całym teamie. Trenerzy kadry „B” wiedzą najwięcej o zawodnikach ze swojej grupy, znają elementy, nad którymi trzeba pracować, więc chcemy dać im jak najwięcej możliwości dobrego przygotowania do startu w Ruce. Z kolei my mieliśmy możliwość pracy z Aleksandrem Zniszczołem podczas jednego z obozów przygotowawczych, ale nie było tam Tomka Pilcha, więc zgrupowanie w przyszłym tygodniu będzie dobrą okazją, żeby spędzić z nim więcej czasu i przedyskutować z trenerami najważniejsze tematy – dodał Thurnbichler.

Norweski skoczek o spotkaniu z prezydentem Dudą! Niezręczna sytuacja i wymowne słowa Graneruda

Dawid Kubacki po dwóch wygranych PŚ w Wiśle
Najnowsze