Kamil Stoch

i

Autor: Instagram/kamilstochofficial Kamil Stoch

Szczęśliwy mistrz

U Kamila Stocha zapanowała wielka radość. Już nie zamierzał tego ukrywać, w końcu się doczekał

2022-10-11 17:53

Do rozpoczęcia Pucharu Świata w skokach narciarskich pozostał już niespełna miesiąc. Wszystko ponownie rozpocznie się na skoczni w Wiśle. Reprezentanci Polski są już więc na ostatniej prostej przygotowań do nowego sezonu, ale wciąż pracują w bardziej letnich niż zimowych warunkach. Kamil Stoch nie ukrywał jednak radości, że ponownie mógł zmierzyć się z większym obiektem.

Najbliższy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich będzie ekstremalnie długi. Rywalizacja zacznie się już na początku listopada w Wiśle, a finał odbędzie się tradycyjnie w Planicy, ale dopiero w pierwszych dniach kwietnia. Dla zawodników będzie to więc wyzwanie, aby utrzymać formę przez te kilka miesięcy. A niezbędne do tego jest odpowiednie przygotowanie.

Kamil Stoch nie krył radości. W końcu się doczekał tej chwili

Przed zbliżającymi się zimowymi zmaganiami rozegrano Letnie Grand Prix. W tym Polacy popisywali się świetną dyspozycją, a zwłaszcza Dawid Kubacki, który ponownie nie miał sobie równych podczas LGP. To dobry prognostyk przed nadchodzącymi zmaganiami w Pucharze Świata. Sezon ten będzie dla biało-czerwonych w pewnym sensie wyjątkowy.

Na początku roku kadrę po Michale Doleżalu przejął Thomas Thrunbichler i dla Austriaka będzie to największe wyzwanie w karierze trenerskiej. Atmosfera w kadrze wydaje się być dobra, o czym świadczyć może ostatni wpis Kamila Stocha. Mistrz cieszy się, że w końcu mógł poskakać na większym obiekcie niż dotychczas. Stoch nie krył radości z tego powodu.

- Super wrócić do skakania, a jeszcze lepiej na dużą (normalną) skocznię - napisał jeden z najlepszych zawodników w historii skoków narciarskich. Kibicom nie umknął uśmiech na twarzy Stocha i Kubackiego, z którym pozował do zdjęcia. - Widać uśmiechy i energię to najważniejsze! Oby zostały na długo - czytamy w jednym z komentarzy pod fotografią.

Sonda
Czy Thomas Thurnbichler poprowadzi polskich skoczków do sukcesów?
PKO Ekstraklasa Raport odc. 8
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze